LGBT nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Doğuştan falan da geldiği yoktur bu durumun. Hormon bozukluğu doğuştan gelir. Ki bu durumun da tedavisi var. XX ve XY kromozomu vardır. XY ise erkek, XX ise kızdır. Başka kombinasyon olmadığı için ya erkektir, ya kızdır çocuk. Yönelimdir kısacası. Sen erkek doğarsın.
Sizce Zeki Müren cahil, karaktersiz ve gurursuz bir insan mıydı? Yoksa bu duruma doğuştan mı sahipdi?

Benim açımdan ünlü ünsüz kimse farketmez l*bt bireyi olan toplumu ahlaksızlaştıran, gururu olmayan ve karakterini ayakları alan her insan bu dediğim kesimlere girer.
Neden böyle düşünüyorsunuz? Toplumu neden ahlaksızlaştırır? Yalnızca fikrinizi merak ediyorum yanlış anlamayın.

Oğlancılık olsun, sevicilik olsun, trans olsun... Bunlar varoluştan beri vardı. Bilim bile daha tam bir açıklama getiremiyor ama asıl önemli olan karşınızdakinin insan olup olmadığı...

Örneğin LGBT topluluğu. LGBT topluluğu, popüler kültürün iğrenç varyasyonlarından biridir. Bu topluluklar normal bir birey gibi yaşamak yerine resmen üstün bir saygı ister, tıpkı tanrıya duyulan saygı gibi. İnsanların gözüne farklı farklı yollarla zorla LGBT olduklarını sokarlar. Bu topluluğa ait olmayanlara zorla dayatılır...

Hepimiz bu topluluklar ile sıradan bir birey arasındaki farkı biliyoruz. Ben bunları da gördüm, oğlancı olup bu tipleri sevmeyenleri de gördüm. Cinselliğin önplanda olduğu bir devirdeyiz üzgünüm ki. Bu tür topluluklar bunu anlamıyor: "Bana ne senin cinsel yöneliminden kardeş?" 2 tip yanlış var: Homofobikler ve LGBT topluluğu... İkisi ayrı bir maymun. İnsan gibi yaşamak bu kadar zor sanırım, neyi kanıtlamaya çalışıyorlar anlamıyorum.

Duyar kasmanın bence hiçbir anlamı yoktur. Doğrular bu şekilde kanıtlanamaz. Bir kesim hep diyecek birşey bulur, bu değişmeyecek. Anlamsız uğraşılar yerine en kötü kendini her türlü geliştirip işini en iyi bir biçimde yapman bile senin saygıdeğer bir kişi olduğunu kanıtlar. Soyunarak veya herhangi bir başka şeyle değil.

Umarım açıklayabilmişimdir...

Son düzenleme:
Oğlancılık olsun, sevicilik olsun, trans olsun... Bunlar varoluştan beri vardı. Bilim bile daha tam bir açıklama getiremiyor ama asıl önemli olan karşınızdakinin insan olup olmadığı...

Örneğin LGBT topluluğu. LGBT topluluğu, popüler kültürün iğrenç varyasyonlarından biridir. Bu topluluklar normal bir birey gibi yaşamak yerine resmen üstün bir saygı ister, tıpkı tanrıya duyulan saygı gibi. İnsanların gözüne farklı farklı yollarla zorla LGBT olduklarını sokarlar. Bu topluluğa ait olmayanlara zorla dayatılır...

Hepimiz bu topluluklar ile sıradan bir birey arasındaki farkı biliyoruz. Ben bunları da gördüm, oğlancı olup bu tipleri sevmeyenleri de gördüm. Cinselliğin önplanda olduğu bir devirdeyiz üzgünüm ki. Bu tür topluluklar bunu anlamıyor: "Bana ne senin cinsel yöneliminden kardeş?" 2 tip yanlış var: Homofobikler ve LGBT topluluğu... İkisi ayrı bir maymun. İnsan gibi yaşamak bu kadar zor sanırım, neyi kanıtlamaya çalışıyorlar anlamıyorum.

Duyar kasmanın bence hiçbir anlamı yoktur. Doğrular bu şekilde kanıtlanamaz. Bir kesim hep diyecek birşey bulur, bu değişmeyecek. Anlamsız uğraşılar yerine en kötü kendini her türlü geliştirip işini en iyi bir biçimde yapman bile senin saygıdeğer bir kişi olduğunu kanıtlar.

Umarım açıklayabilmişimdir.
Bana kalırsa doğru ama eksik. Sjw'ler var diye "hayır, bu bir dramdır" demek doğru mudur? Siz hiç doğuştan bacağı olmayan bir insana "ayağa kalk" denildiğini gördünüz mü? Ama LGBT bir bireye "Adam ol, biraz erkek ol, erkek dediğin sert olur,endamlı olur, yiğit olur mert olur vb." Şeyler söylüyoruz. Ve sonra diyoruz ki "E kardeşim böyle lafları işitmek istemiyorsan bizim gibi olacaksın" bu ne büyük bir densizliktir böyle?

Söylediklerinizde haklı olduğunuzu düşünüyorum. Ancak ergenlikte keşfetmeye değinmemişsiniz. Şahsen ben ergenliğe girene kadar erkekliğin ne olduğunu bilmiyordum. Erkeklik derken dişi ve erkeği ayıran şeyleri hiç bilmiyordum. Cinsel organımın mahiyetinden bihaberdim.

Bunun herhangi bir kaynakta yazmamasını ve sadece kendi fikrimin olduğunu belirterek başlamak isterim. Bana göre kişi eşcinsel olarak doğan veya doğmadan bir kişi ergenlik çağına girdiği zaman sadece kendi cinsel yöneliminin farkına varır. Yalnız böyle olduğunu keşfetmez, bunun farkına varır. Bu iki terim çok farklı sonuçlara çıkar. Ayrıca kişi kendi yöneliminin bu şekilde olduğunu farkettiği zaman normalde bundan utanmaz veya gizlemez lakin dedigim gibi toplumda eşcinsel insanlar küçük düşürülüp edildiği için bir travma benzeri bir durum olarak kendi yonelimini gizler ve toplumun makul gördüğü yönelimi kabul etmis gibi olmaya çalışır.

Telefona geçtim biraz yavaş yazıyorum kusura bakmayın.

Kavram karmaşamız var...
Ben sjwye LGBT diyorum...

Bir kişinin kendini "LGBT" diye kalıba sokmasını doğru bulmuyorum. Bu kendi kişisel görüşüm. Ben sjwlere LGBT derim, insana insan derim.
Hiç kimsenin cinsel yönelimi beni ilgilendirmediğini zaten söyledim. Asıl olması gereken bu. İnsanların kendini farklılaştırması kadar saçmalık yok. Irklar(topluluk kurmak) doğamızda var ama bunu kabul edemiyorum ya. "Boomer" "Z kuşağı" "LGBT"... "Yok kanka ben insan değilim, LGBT'yim (?)"

Bunun herhangi bir kaynakta yazmamasını ve sadece kendi fikrimin olduğunu belirterek başlamak isterim. Bana göre kişi eşcinsel olarak doğan veya doğmadan bir kişi ergenlik çağına girdiği zaman sadece kendi cinsel yöneliminin farkına varır. Yalnız böyle olduğunu keşfetmez, bunun farkına varır. Bu iki terim çok farklı sonuçlara çıkar. Ayrıca kişi kendi yöneliminin bu şekilde olduğunu farkettiği zaman normalde bundan utanmaz veya gizlemez lakin dedigim gibi toplumda eşcinsel insanlar küçük düşürülüp edildiği için bir travma benzeri bir durum olarak kendi yonelimini gizler ve toplumun makul gördüğü yönelimi kabul etmis gibi olmaya çalışır.

Telefona geçtim biraz yavaş yazıyorum kusura bakmayın.
Tamam dostum şimdi anladım. Aslında aynı şeyi anlatıyoruz ama anlaşamıyoruz gibi olmuş. Teşekkür ederim fikrini belirttiğin için.

Kavram karmaşamız var...

Ben sjwye LGBT diyorum...

Bir kişinin kendini "LGBT" diye kalıba sokmasını doğru bulmuyorum. Bu kendi kişisel görüşüm. Ben sjwlere LGBT derim, insana insan derim.
Hiç kimsenin cinsel yönelimi beni ilgilendirmediğini zaten söyledim. Asıl olması gereken bu. İnsanların kendini farklılaştırması kadar saçmalık yok. Irklar(topluluk kurmak) doğamızda var ama bunu kabul edemiyorum ya. "Boomer" "Z kuşağı" "LGBT"... "Yok kanka ben insan değilim, LGBT'yim (?)"
Sjw'ye LGBT mi dersiniz??? (Sjw ne demek biliyor musunuz acaba? Her konuda Sjw olabilir.)
Sizce toplum bu insanları ötekileştirmese idi onlar da "Biz de sizin gibi bir canız ne olursunuz kem gözle bakmayın bize" demek zorunda kalır mıydı? Haklısınız kimsenin bir başkasını cinsel yönelimi umrunda olmamalı ama bazılarının umrunda olduğu için bu insanlar isyan etmek zorunda kalıyor. Bu insanların "sırf siyahi olduğu için öldürülmesinden" farkı yok. Sırf eşcinsel diye öldürülen insanlar var. Ve bu insanların hiçbir suçu yok. Hiçbir cana zarar vermemiş, kötü söz söylememiş, haram lokma yememiş, kıskançlık etmemiş yani özü güzel insanlar. Ve bazıları bu insanlara yaşamayı bile çok görüyor. İnsanoğlu kendinden farklıyı günah keçisi yapar. "Almanlar tüm kötülüklerin, ahlaksızlığın Yahudilerin suçu olduğunu" söylüyorlardı. Çünkü durum kötüydü ve bu suçun bir sorumlusu olmalıydı. Kendilerini suçlamak yerine farklı olanı suçladılar. Ve şimdi bazı arkadaşlar çıkıp "işte bunlar toplumu ahlaksızlaştıran, gurunu ayaklar altına alan, tüm fitne ve fesatlara sahip olan insanlar" diye iftira atıyor. (Birkaç kötü var diye tüm grubu lanetlemek doğru olsaydı, tüm insanlık kötüdür demek doğru olurdu.)

Son düzenleme:
Sjw sence doğru mu? Sözde "onur" yürüyüşü, doğru mu?
"Ay bizi eziyolaaar" demek doğru değildir. Ancak hakkını aramak doğrudur.
Martin Luther King'e yaptığı konuşma için şerefsiz diyenler oldu şimdi de övgülerle anıyoruz. Siyahiler bu yürüyüşleri yapmadığı için yıllarca ezildi. Onlar kendilerini geliştiriyorlardı, iyi insanlar oluyorlardı, saygılı oluyorlardı ama insanlar sırf onlar siyahi diye onları ezmeye,küçük görmeye devam ediyordu. Ama ne zaman ki siyahiler başkaldırdı, yürüyüşler yapmaya başladı işte o zaman onlara saygı duymak zorunda kaldılar. Aynı durum bunun için de geçerlidir. Umarım anlamışsınızdır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı