LGS 2021 Sonuçları Açıklandı!

Hocam helal olsun ben 50 60 kitap rahat bitirdim siz nasıl 7 kitapla o kadar iyi yaptiniz?

Tamamen heyecana bağlı. Ben çok çalışmadığım için fazla bir hedefim de yoktu. Hedefim %10 ile alan bir okuldu. Her türli yaparım diye düşünüyorum. Sayısalı tamamen bitirdiğimde 10'dan fazla boşum vardı. Dönüm hepsini yaptım. Sadece türkçeden bir yanlış ile bitiridim sınavı. Dershaneden arkadaşım vardı. O da sizin gibi günde 8-10 saat çalışıyordu ve hedefi Galatasaray'dı. Dershanede yapılan denemelerde bir kere bile geçemedim onu hep 1. oluyordu ama iş LGS'ye gelince Full yapmak zorunda hedefi için. Sözelde bir soruya kafası takılmış. Tüm sınav onu stresiyle 2 boş 4 yanlış yaparak bitirdi.

Bende günde 9-10 saat çalışıyordum 370 oldu puan emeklerim çöpe gitti sadece ders çalıştım 8 ay boyunca her şeyimden kıstım ama nafile istediğim hiç bir lise tutmaz anca obp ile gitcem böyle bir şey görmedim.

Dedim ya bu sınav çalışanı değil zeki olanı seçiyor kitap sayısı ile alakası yok. Doğuştan yeteneğiniz yoksa yapamıyorsunuz benim gibi.
Baya alakasi var aslinda. Heyecani ve stresi kontrol etmek ek olarak konuyu tam anlaman ve degisik soru tipleri cozmen ve sureni iyi yonetmen...
Tamamen heyecana bağlı. Ben çok çalışmadığım için fazla bir hedefim de yoktu. Hedefim %10 ile alan bir okuldu. Her türli yaparım diye düşünüyorum. Sayısalı tamamen bitirdiğimde 10'dan fazla boşum vardı. Dönüm hepsini yaptım. Sadece türkçeden bir yanlış ile bitiridim sınavı. Dershaneden arkadaşım vardı. O da sizin gibi günde 8-10 saat çalışıyordu ve hedefi Galatasaray'dı. Dershanede yapılan denemelerde bir kere bile geçemedim onu hep 1. oluyordu ama iş LGS'ye gelince Full yapmak zorunda hedefi için. Sözelde bir soruya kafası takılmış. Tüm sınav onu stresiyle 2 boş 4 yanlış yaparak bitirdi.
Helal olsun hocam. Turkce 1 yanlis cok iyi yapmissiniz hocam keske benimde 2 yanlis var sizin hedefiniz neresi suan?

Bende günde 9-10 saat çalışıyordum 370 oldu puan emeklerim çöpe gitti sadece ders çalıştım 8 ay boyunca her şeyimden kıstım ama nafile istediğim hiçbir lise tutmaz anca OBP ile gideceğim böyle bir şey görmedim.

Boş ver kafana takma geçen yıl bende 377 puan almıştım güzel bir liseye gittim okul puanı ile sadece 1-2 gün üzülüyorsun sonrası takmıyorsun kafana önemli olan YKS sınavı.

Dedim ya bu sınav çalışanı değil zeki olanı seçiyor kitap sayısı ile alakası yok. Doğuştan yeteneğiniz yoksa yapamıyorsunuz benim gibi.

Açıkçası biraz haklılık payı var. Tabii çalışmadan da olmuyor ama sadece çalışarak da olmuyor. Ben 9. sınıfın başında tüm liselerde ortak yapılan deneme sınavında sınıf sonuncusu oldum. Matematikte sınavlarda hep kötü notlar alıyordum(sınıfa göre). Ama matematiğin problemler konusunu ayrı bir derste veriyorlar. Konular yetişsin diye. O derste hep başarılı oldum. Sorunun tek bir çözüm yolu yok birden fazla çözüm yolu var ve mantığını kullanınca çok kolay bir şekilde çözebiliyordum. Arkadaşlarım tahtaya çıkıp 2-3 dakika işlem yapıp soruyu çözüyorlardı ben 3-4 tane işlem ile soruyu çözüyordum. LGS'de ona benzerdi. Soruyu nasıl çözeceğini bulduktan sonrası kolay.

Hayir, alakası yok. Sınav çalışan ile calismayani ayırt ediyor, saçma sapan konusmayin lütfen.
Forum kuralları gereği kendime hakim olmaya çalışıyorum. Sınav çalışan ile çalışmayanı ayırt ediyorsa benim sonucumun ve sıralamamın Özdebir gibi zor ve kendini kanıtlamış bir yayının denemelerinde aldığım puan ve sonuçla aynı olması gerekirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı