"LGS" Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Aynı şeyi YGS-LYS için de düşünüyorum TYT-AYT daha kolay olsa da daha iyi bir sınav tek olumsuz yanı AYT'deki soru sayı ve puan türünün biraz fazla azaltılmış olması.

Merhabalar, ben bu sene gireceğim geçen sene sınav çok zormuş özellikle Matematik ve Fen girenlerin çoğu düzgün bir lise tutturamamış.

Peki siz Liselere Geçiş Sınavı (LGS) hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce "TEOG" kaldırılmalı mıydı?
Teog fazla kolaydı eski sorulara baktım matematikte 5üssü3 ün cevabını sormuşlar şaka gibi :D

Merhabalar, ben bu sene gireceğim geçen sene sınav çok zormuş özellikle matematik ve fen girenlerin çoğu düzgün bir lise tutturamamış.

Peki siz liselere geçiş sınavı (LGS) hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce "teog" kaldırılmalı mıydı?

Çok güzel bir sınav. En azından Türkiye şartlarına göre bayağı iyi. İnsanın becerisini ölçüyor. Ezberini değil.

İkisi de rezalet. Teog çok kolaydı, LGS gelmeden önce kimsenin kötü alıp da ağladığını görmedim. Genellikle herkes iyi alıyordu. LGS gelince de iyi alan çok görmedim. Ben bu sene gireceğim ve pek de çalışdığımı söyleyemem. Çözüm basit: Belki MEB daha zor sınav çıkartmak yerine daha çok okul yapsaydı şu an böyle bir sorun olmazdı ve Türkiye harbiden 'gelişen' bir ülke olurdu.

Belki MEB daha zor sınav çıkartmak yerine daha çok okul yapsaydı şu an böyle bir sorun olmazdı ve Türkiye harbiden 'gelişen' bir ülke olurdu.
Okul sayısı ülkenin gelişmişliğini göstermez.

Yeni konular

Geri
Yukarı