LGS için tavsiyeler

Ahmet Tek

Centipat
Daha fazla  
LGS çok yaklaştı ve ben dönem başından beri bir hedef peşinde çalışıyorum (hedef Ankara Atatürk Anadolu Lisesi, ortalama 468 falan alsam giriyorum). Şu an ortalama 460 puan alıyorum ama çok saçma yanlışlar yüzünden puanımı yükseltemiyorum. Tavsiye verebilir misiniz?

Mesela gidip denemedeki en zor mat sorusunu yapıp en kolayını dikkat etmeyip yanlış yapıyorum.

Ortalama net:
  • Türkçe 16-17 ve üzeri
  • Mat 18 ve üzeri
  • Fen 18-19 ve üzeri
  • Ara dersler çoğunlukla toplam 1 ya da 2 oluyor

Son düzenleme:
LGS çok yaklaştı ve ben dönem başından beri bir hedef peşinde çalışıyorum (hedef Atatürk Anadolu lisesi, ortalama 468 falan alsam giriyorum). Şu an ortalama 460 puan alıyorum ama çok saçma yanlışlar yüzünden puanımı yükseltemiyorum. Tavsiye verebilir misiniz?

Mesela gidip denemedeki en zor mat sorusunu yapıp en kolayını dikkat etmeyip yanlış yapıyorum.

Ortalama net:
  • Türkçe 16-17 ve üzeri.
  • Mat 18 ve üzeri.
  • Fen 18-19 ve üzeri.
  • Ara dersler çoğunlukla toplam 1 ya da 2 oluyor.

Bence kolay geldiği için soruyu küçümsüyorsun ve bu da senin yanlış yapmana neden oluyor.

İnkilap din ingilizceyi kesin fulleyin bedava sorular. Onun dışında şu an iale gitmeniz çok mantıklı değil. Günümüzde maalesef ial bal gibi çoğu okulun içi boşaltıldı sadece isimleri var. Çok fazla ial mezunu ve ialde okuyan arkadaşlarımın çoğu tavsiye etmiyor. Hatta İzmir fen yerine iale gidip pişman olan arkadaşlarım var. Dersler boş geçiyormuş dediklerine göre. Günümüzde en iyisi düzgün bir özel kuruma geçmeniz.(ial kazanırsanız çoğu özel okul %95-%100 burs veriyor zaten)

LGS çok yaklaştı ve ben dönem başından beri bir hedef peşinde çalışıyorum (hedef Atatürk Anadolu lisesi, ortalama 468 falan alsam giriyorum). Şu an ortalama 460 puan alıyorum ama çok saçma yanlışlar yüzünden puanımı yükseltemiyorum. Tavsiye verebilir misiniz?

Ortalama net:
  • Türkçe 16-17 ve üzeri.
  • Mat 18 ve üzeri.
  • Fen 18-19 ve üzeri.

Hocam net arttırmada çok bir şey söylemeceğim açıkçası fakat LGS öncesi gün hiçbir teknolijik cihazın etkisi altında kalmayın gerçekten zihin ini çok açıyor mesela kitap okuyun fiziksel etkinliklerde bulunun yapboz ile vakit geçirin, ayrıca şunu da eklemek isterim gece vakti bir bitki çayı için en sessiz ve kendiniz rahat hissettiğiniz odaya geçin fazla sıcaktan kaçının stres etmeyin yoksa uyuyamasınız ben LGS günü gece 2 de yatmış biri olarak (stresden) açıkca söyleyebilirim ki 1 yılım yalan oldu fakat paniğe kapılmayın uyuyamam diye eminim başaracaksınız😀

Ortalama net:
  • Türkçe 16-17 ve üzeri.
  • Mat 18 ve üzeri.
  • Fen 18-19 ve üzeri.

2020 LGS'ye girmiş biri olarak, 10 soruluk derslerden yanlışınız çıkmasın, çoğu kişi doğru yaptığı için boşuna puan ve sıralama kaybetmeyin. Sayısal netleri ortalamaya göre çok iyi, Türkçe de yanlışlar paragraftan olduğunu düşünüyorum dikkat dağınıklığı var demişsiniz.
Paragraf sorusu çözerek hem dikkatinizin dağılmasını engellersiniz, hem de netiniz artar.

Önceliğimiz ara dersleri kapatmak. Onları halledip hemen Türkçeye geçin. Garip gelsede fen dersi Türkçe kadar önemli değil. Hatta matematik bile değil. Matematik ve fenin katsayısı 3 Türkçenin ise 4'tür. Ayrıca çok yüksek idtimal bu senede türkçe seçici bir sınav olacak. Hatırlayın Mahmut Özer ilk geldiğinde matematiği çok zorlamayın çocukları soğutmayın demişti.

Önceliğimiz ara dersleri kapatmak. Onları halledip hemen Türkçeye geçin. Garip gelsede fen dersi Türkçe kadar önemli değil. Hatta matematik bile değil. Matematik ve fenin katsayısı 3 Türkçenin ise 4'tür. Ayrıca çok yüksek idtimal bu senede türkçe seçici bir sınav olacak. Hatırlayın Mahmut Özer ilk geldiğinde matematiği çok zorlamayın çocukları soğutmayın demişti.
Türkçe hiç güven vermediği için çok çalışmak mantıklı gelmiyo bazı sorular var sanki 200 saat çalışsamda o soruyu asla yapamam gibi geliyor ama sayısalda çalışmanın karşılığını alıyorum gibi geliyo zaten yan dersleri rahat kapatırım kalan sürede üstüne sayısalı mükemmele yakın yapmak daha kolay geliyo ama sınavın Türkçe ağırlıklı olması beni çok korkutuyo denemeler sayısal ağırlıklı olunca çoğunlukla ilk 3 oluyorum sözel ağırlıklı olunca 8 lere düştüğüm oluyor ama puan aynı oluyo

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı