LGS için tavsiyeler

Makaleler
4
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhabalar, bu sene 8. sınıfım. Haliyle biraz stres oluyorum, öyle çok çalışan biri de değilim. Oyun oynamayı da bırakmadım hatta şu an Minecraft'ta denizin üstüne ev yapıyorum. Karnelerim 6. sınıftan beri 97'nin altına düşmedi, fakat nedense bu LGS beni bayağı korkutuyor, bu korku sanırım LGS'yi tam yapmak istememden veya en fazla 4-5 yanlış istememden kaynaklı.
Bu konuyu da kendimi avutmak için açıyorum aslında :). Bu yollardan geçmiş kişiler tavsiye verebilirler mi?

Merhabalar, bu sene 8. sınıfım. Haliyle biraz stres oluyorum, öyle çok çalışan biri de değilim. Oyun oynamayı da bırakmadım hatta şu an Minecraft'ta denizin üstüne ev yapıyorum. Karnelerim 6. sınıftan beri 97'nin altına düşmedi, fakat nedense bu LGS beni bayağı korkutuyor, bu korku sanırım LGS'yi tam yapmak istememden veya en fazla 4-5 yanlış istememden kaynaklı.
Bu konuyu da kendimi avutmak için açıyorum aslında :). Bu yollardan geçmiş kişiler tavsiye verebilirler mi?

Bende 8.sınıfım günde 90 sorunun altına inmemeye çalışıyorum. Türkçede hatta 1.dönemi (5.üniteye kadar bitirdim.)Bende bir türlü oyun oynamayı bırakamadım ama azalta bildim artık daha az oyun oynuyorum. Güveniyorum sana başaracağız.

Ben matematikte hayvan gibi stres yaptım ve matematik için sonuç çok kötü oldu ama diğer derslerde 1 yanlış veya 1 boş vardı. Sırf matematiği yapamadığım için çok kötü bir sonuç aldım. Sana vereceğim tavsiye matematik, fen ve edebiyata ağırlık ver.

Ben geçen sene girdim denemelerde 420 nin altına düşmüyordum. Sınavdan 380 aldım😶.Bende minecraft oynuyordum. Son 2 ay kala bütün oyunları bıraktım. Ve derslere sarıldım. MEB in soru paketlerinin tamamına yakınını çözdüm. Artık son zamanlarda örnek soruları fulluyordum. Ama sınavda şanssızlık oldu işte ne bilim.
Sana tavsiyem: Çok çalış😑

Ben geçen sene girdim denemelerde 420 nin altına düşmüyordum. Sınavdan 380 aldım😶.Bende minecraft oynuyordum. Son 2 ay kala bütün oyunları bıraktım. Ve derslere sarıldım. MEB in soru paketlerinin tamamına yakınını çözdüm. Artık son zamanlarda örnek soruları fulluyordum. Ama sınavda şanssızlık oldu işte ne bilim.
Sana tavsiyem: Çok çalış😑
Ama bu sene gerçekten matematik zor olmuş.

Eğer genel olarak derslerde iyiden ve okuduğunu anlıyosan matematik ağırlıklı çalış. Hatta sadece matematik çalışsan da yeter. Gecen sene girdim ve fen ve Türkçe'ye neredeyse calismamam a rağmen 18 net çıkardım. Matematikte ise 4.matematiğe dikkat edersen rahat geçersin sınavını.

Ha bir de örnek soru falan güvenme onu da söyliym. Konular neyse onlara bak.
Edebiyata ağırlık ver.

8'De edebiyat yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı