LGS için tavsiyeler

Bu sene girdim :) 1. öncelikle stres ve kaygı yapmamalısın çalışkanda olsan kaygı ve stres yüzünden kaybedenler var öncelikle onu yenmelisin 2. Günde en az 250 soru çözmelisin kademe kademe Türkçe 75 inkılap 50 din 50 ingilizce 50 fen 75 matematik benim planım bu şekildeydi 3. sabah kalkıp deneme çözmelisin çünkü aklın başka bir yerde olmaz (kahvaltını yapmayı unutma ve sosyal medyaya girme) 4. Sabah 9da akşam 10da yat 5. Hergün dershaneye git çünkü yapamadığın soruları hocaların çözer ve telefonu hocalara vererek sosyal medyadan uzak durabilirsin 6. Deneme sonucun düşük geldi diye üzülme şunu unutma ki azim ve çabalayarak en iyisini sen yapacaksın! 7. 40 dk ders 10dk tenefüs veya 50dk 10dk tenefüs yaparak çalış sana kalmış 8. Eğer puanının bir anda yükselmesini istiyorsan şaka yapmıyorum ailen tuşlu telefon alsın 9. Dersteyken hocanın yakınında oturursan dersi daha iyi anlayacaksın 10. Konuları özetli bir şekilde not al yanında dursun lazım olur :) emeğe saygı 1 Like harbiden işsizim

Asla ve asla ve asla erteleme. Yarın başlıyorum, haftaya başlıyorum, 1 aya başlıyorum, 6 ay kala başlıyorum falan yok. Direkt başla, ve asla çalışmamazlık etme. Matematiğe önem ver, en ağırlıkta o olsun. Kitap okumayı, paragraf çözmeyi ihmal etme. Ve kişiden kişiye değişir ama bence dershaneye gitme, vakit kaybı ve verilen bilgileri Youtube'dan bedavaya öğrenebilirsin. Bu sana kalmış dediğim gibi. Bir sorunuz olursa rahatlıkla sorabilirsiniz.
Ama youtubeden istediğin sorunun cevabını öğrenemezsin soru çözüm videoları hariç

Asla ve asla ve asla erteleme. Yarın başlıyorum, haftaya başlıyorum, 1 aya başlıyorum, 6 ay kala başlıyorum falan yok. Direkt başla, ve asla çalışmamazlık etme. Matematiğe önem ver, en ağırlıkta o olsun. Kitap okumayı, paragraf çözmeyi ihmal etme. Ve kişiden kişiye değişir ama bence dershaneye gitme, vakit kaybı ve verilen bilgileri Youtube'dan bedavaya öğrenebilirsin. Bu sana kalmış dediğim gibi. Bir sorunuz olursa rahatlıkla sorabilirsiniz.
Ama youtubeden istediğin sorunun cevabını öğrenemezsin soru çözüm videoları hariç

Bu sene girdim :) 1. öncelikle stres ve kaygı yapmamalısın çalışkanda olsan kaygı ve stres yüzünden kaybedenler var öncelikle onu yenmelisin 2. günde en az 250 soru çözmelisin kademe kademe Türkçe 75 inkılap 50 din 50 İngilizce 50 fen 75 matematik benim planım bu şekildeydi 3. sabah kalkıp deneme çözmelisin çünkü aklın başka bir yerde olmaz (kahvaltını yapmayı unutma ve sosyal medyaya girme) 4. sabah 9'da akşam 10'da yat 5. her gün dershaneye git çünkü yapamadığın soruları hocaların çözer ve telefonu hocalara vererek sosyal medyadan uzak durabilirsin 6. deneme sonucun düşük geldi diye üzülme şunu unutma ki azim ve çabalayarak en iyisini sen yapacaksın! 7. 40 dk ders 10dk teneffüs veya 50dk 10dk teneffüs yaparak çalış sana kalmış 8. eğer puanının bir anda yükselmesini istiyorsan şaka yapmıyorum ailen tuşlu telefon alsın 9. dersteyken hocanın yakınında oturursan dersi daha iyi anlayacaksın 10. konuları özetli bir şekilde not al yanında dursun lazım olur :) emeğe saygı 1 like harbiden işsizim.

Ama YouTube'dan istediğin sorunun cevabını öğrenemezsin soru çözüm videoları hariç.

Ama YouTube'dan istediğin sorunun cevabını öğrenemezsin soru çözüm videoları hariç.

Teşekkürler denemek lazım:)

Matematik diyor da herkes matematiği pratiğin varsa halledebilirsin önemli olan Türkçe. Türkçe 2 sınavdır belirleyici ders bu sene de Türkçeyi iyi yapan çok kişi geçti. Bol kitap oku istersen çok soru çözme ama her gün istikrarlı olarak sorularını çöz.

Matematik diyor da herkes matematiği pratiğin varsa halledebilirsin önemli olan Türkçe. Türkçe 2 sınavdır belirleyici ders bu sene de Türkçeyi iyi yapan çok kişi geçti. Bol kitap oku istersen çok soru çözme ama her gün istikrarlı olarak sorularını çöz.
Hocam babam edebiyat öğretmeni peki hangi konular daha ağırlıklı çalışmalıyım şuan

Kanka ortamında arkadaşlarınızlan fazla vakit geçirince derslerini erteliyon sonra bir bakiyon sınavdan 100 200 almış Max lise meslek. Hayatını çöp ediyor eylence için LGS 1 defa oluyor YKS 1'den fazla oluyor ondan LGS de daha önem gösterilmeli.

Dostum dengesini ayarlacaksın her şeyin fazlası zarar. Hiçbir şeye fazla önem vermemek lazım dengelenmeli.

İşte herkes tutturamıyor erteliyor erteliyor.

Her şeye rağmen bir sınav için sosyal hayatını olumsuz etkilecek davranışlarda bulunmak akıl işi değil. Hele ki lise sınavı için Anadolu lisesi tutturman senin için ileriki kariyer planını gerçekleştirmek için yeterli olacakken.

Sosyal medyayı bırak bol bol kitap oku 450 üstü almazsan Sosyal'i bırakıyorum. LGS çok kolay bir sınav, sadece milletin dediklerini kendi kafanda evirip çevirip onu boşver şöyle yapayım deme. Şimdi kitap okuma alışkanlığın yoksa veya hoşlanmıyorsan "Yav ne kitap okuyacam ne alaka paragraf çözerim daha iyi" dersin, sen kaybedersin. İyi çalışmalar.

Geri
Yukarı