LGS matematik için tavsiyeler

8. sınıfım. Bugün deneme olduk. Hesapladım, 324 puanım var. Matematik 1 doğru 3 yanlış.

Tavsiyeleriniz nelerdir?

Sadece matematik kötü, diğer dersler; Türkçe 15 doğru 5 yanlış, fen 14 doğru 3 yanlış, inkılap tarihi - din kültürü ve İngilizce 8 doğru 2 yanlış.
  • Sadece matematik değil, Türkçe ve fenin de iyi değil.
  • MEB örnek soruları ve önceki yıllardaki LGS sınavlarını çöz.
  • Yeni nesil soruları çözebilmek için günlük kitap okuyup, anlayarak soru çözmen lazım.
  • Yapamadığın soruların üstüne git, pes etme. Anlamadıysan, öğretmenine sor ve çözümü iyi dinle.
  • LGS sınavı esnasında ise yapamadığın soruları geç, önce yapabildiklerini yap. Zamanın kalırsa diğer yapamadıklarına dönersin.
  • Günlük 80-100 sorunun yeterli olacağını düşünüyorum.
  • Kolay testlerden başla ve zor testlere doğru çöz. Önce konuyu pekiştirmek için eski nesil sorulardan çöz, sonra yeni nesile geç. Ben böyle yapıyordum, bende daha çok işe yarıyordu.
  • Sınavda sakin kalmaya çalış. Benim gibi paniklersen hiçbir şey yapamazsın. Çok bunaldığında birkaç saniye derin nefes al.
  • İmkanınız varsa özel öğretmen tutabilirsiniz. İmkanınız yoksa YouTube'dan konu anlatımı izleyebilirsin.

Bence sen bir istisnasın arkadaşlarım 500 soru çözüp 360 aldı.

Yüksek puan alma soru çözmekten olsaydı o arkadaşın 450-460 ben ise 200-300 alırdım, o arkadaşın ya sınavda bir anda afalladı (herkesin başına gelebilir, ben LGS'den önceki son denemelerin birinde Türkçede afalallayıp 10 yanlış yaptım) ya da niteliksiz çözdü, niteliksiz çözmek şudur: Çözmek için çözmek, gidiyor 20 soruluk test çözüyor, 5 yanlışı çıkıyor ama yanlışlarını önemsemiyor, yanlışlarını düzeltmiyor. Ben 1 yanlışta bile çözümünü izliyordum.

• Sadece matematik değil, Türkçe ve fenin de iyi değil.
  • MEB örnek soruları ve önceki yıllardaki LGS sınavlarını çöz.
  • Yeni nesil soruları çözebilmek için günlük kitap okuyup, anlayarak soru çözmen lazım.
  • Yapamadığın soruların üstüne git, pes etme. Anlamadıysan, öğretmenine sor ve çözümü iyi dinle.
  • LGS sınavı esnasında ise yapamadığın soruları geç, önce yapabildiklerini yap. Zamanın kalırsa diğer yapamadıklarına dönersin.
  • Günlük 80-100 sorunun yeterli olacağını düşünüyorum.
  • Kolay testlerden başla ve zor testlere doğru çöz. Önce konuyu pekiştirmek için eski nesil sorulardan çöz, sonra yeni nesile geç. Ben böyle yapıyordum, bende daha çok işe yarıyordu.
  • Sınavda sakin kalmaya çalış. Benim gibi paniklersen hiçbir şey yapamazsın. Çok bunaldığında birkaç saniye derin nefes al.
  • İmkanınız varsa özel öğretmen tutabilirsiniz. İmkanınız yoksa YouTube'dan konu anlatımı izleyebilirsin.
Evet fen ve Türkçeye çalıştığım zaman halledebilirim ama matematik pek iyi değil matematik sorularına bakamıyorum bile ;(

Ben her gün her dersten toplam 150 soru çözerek 419 puan yaptım. Matematik 7 doğru 2 yanlış 11 boş, Türkçe 19 doğru 1 yanlış (onu da doğru çözüp yanlış kodladım), gerisinde hiç yanlışım yok. Sizde bunun gibi çalışarak iyi bir yere gelebilirsiniz.

Evet fen ve Türkçeye çalıştığım zaman halledebilirim ama matematik pek iyi değil matematik sorularına bakamıyorum bile ;(

Umutsuzluğa kapılma, ben ilk yeni nesil soru bankamı aldığımda 7 soru vardı her testte, bir testi yapmam 30dk sürüyordu, 1 soru ya işaretliyordum ya da işaretleyemiyordum, işaretleyebildiğim sorular da yanlış çıkıyordu. Ama sonra en iyi dersim matematik oldu, bugün Manavgat Anadolu lisesine (388) gidiyorsam pes etmeyip matematiği hallettiğim için.

Evet fen ve Türkçe pek iyi değil ama onları çalışarak halledebilirim ama matematik sorularına bile bakamıyorum.

Süren yetmediği için mi yoksa konu bilmediğinden mi? Konu bilmiyorsan YouTube'dan ders dinleyerek konu öğren ve sıcağına konuyu pekiştirecek şekilde test çöz. Zaman yetmiyorsa soruların hızlıca altını çizerek ve kalemi takip ederek okumaya çalışırsan bayağı zaman kazanıyorsun.

Süren yetmediği için mi yoksa konu bilmediğinden mi? Konu bilmiyorsan YouTube'dan ders dinleyerek konu öğren ve sıcağına konuyu pekiştirecek şekilde test çöz. Zaman yetmiyorsa soruların hızlıca altını çizerek ve kalemi takip ederek okumaya çalışırsan bayağı zaman kazanıyorsun.
Benim Fenim harikaydı. Onu 10 dakikada halledip Matematiğe geçtim ama 9 soru çözebildim sadece. Onların da ikisi yanlış çıktı zaten.

Benim fenim harikaydı. Onu 10 dakikada halledip matematiğe geçtim ama 9 soru çözebildim sadece. Onların da ikisi yanlış çıktı zaten.

Yani olabilir zamanında 2018 LGS'sine girmiştim ve benim de matematiğim o derecelerdeydi. Ama az önce dönüp baktım sorulara ve aslında o kadar zor olmadığını asıl önemli olanın soruyu anlamaktan ve soru tarzı görmekten geçtiğini fark ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı