LGS nasıl geçti?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyi geçti. Matematik her zaman olduğu gibi zor. Orta-İyi arası bir şey.

Bravo. Derslerini ve okulunu ihmal etme. Ergenliğin vereceği kötü etkilerden, sigara alkol kumar gibi kötü alışkanlıklardan ve kullananlardan kesinlikle uzak dur. Unutma üniversite sınavında her seneden sorumlusunuz. Mesleklerle ilgili de fikir edinmeyi unutma. Onu hallettikten sonra yavaş yavaş üniversite ara yurtiçi veya yurt dışı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abilerim, kardeşlerim, arkadaşlarım ben bu sene elimden geleni yaptım. Hocaya gittim bir sürü denemeler çözdüm, zaten örnek soruları halletmiştim. Sınava girdim sözelde tr'den boş yapmadım 1 ink 1 din boşum vardı. Az çok moralim yerine geldi, sonra sayısala girdim. Normalde ilk fen yapardım ama mat sorularına göz gezdirince kolay olduğunu farkettim ilk 10 soruyu yaptım kolay olduğunu görünce çok mutlu oldum. Sonra fene geçtim, matematikte kalan 10 soruyu rahat rahat yapmak için. Fende 1 boş bıraktım 1 de yanlışım çıktı. Sonra matematikte çözerken ardı ardına 3 soruyu boş bıraktım öyle böyle terlemedim. Çok fena stres oldum soruları okuyorum okuyorum yok yapamıyorum. Sonra böyle böyle anca 4 soru yapabildim matematikten 14 soru yaptım yani. Moralim aşırı bozuldu bir de bunun yanlışları var. Normalde özdebirden falan ben 486 almıştım evde çözdüğüm denemelerde 1 aydır 470 altına düşmüyorum. Şuan ne yapacağım bilmiyorum aşırı derecede kötü hissediyorum kendimi. Ailemin morali de çok bozuldu. En yakın arkadaşım 1 matematik boşu 1 tr yanlışı yapmış sadece. Ben napıcam şimdi ciddi anlamda bittim ben.

Kötü geçtiyse kafaya takmaya kesinlikle değmez. Hayatınız daha başlamadı bile.

Abilerim, kardeşlerim, arkadaşlarım ben bu sene elimden geleni yaptım. Hocaya gittim bir sürü denemeler çözdüm, zaten örnek soruları halletmiştim. Sınava girdim sözelde tr'den boş yapmadım 1 ink 1 din boşum vardı. Az çok moralim yerine geldi, sonra sayısala girdim. Normalde ilk fen yapardım ama mat sorularına göz gezdirince kolay olduğunu farkettim ilk 10 soruyu yaptım kolay olduğunu görünce çok mutlu oldum. Sonra fene geçtim, matematikte kalan 10 soruyu rahat rahat yapmak için. Fende 1 boş bıraktım 1 de yanlışım çıktı. Sonra matematikte çözerken ardı ardına 3 soruyu boş bıraktım öyle böyle terlemedim. Çok fena stres oldum soruları okuyorum okuyorum yok yapamıyorum. Sonra böyle böyle anca 4 soru yapabildim matematikten 14 soru yaptım yani. Moralim aşırı bozuldu bir de bunun yanlışları var. Normalde özdebirden falan ben 486 almıştım evde çözdüğüm denemelerde 1 aydır 470 altına düşmüyorum. Şuan ne yapacağım bilmiyorum aşırı derecede kötü hissediyorum kendimi. Ailemin morali de çok bozuldu. En yakın arkadaşım 1 matematik boşu 1 tr yanlışı yapmış sadece. Ben napıcam şimdi ciddi anlamda bittim ben.
Geçen sene girsin arkadaşlarımdan çok gördüm arkadaşına bakıp dert etme, geçen sene LGS sonuçları açıklanmadan “ben Ankara Fen Lisesi ya da Adana Fen Lisesi’ne giderim” “kesin full çektim” “ sadece bir boş bir yanlış var” diyenlerin hepsi 410’u geçemedi, birde alacağın puanla yerleşmeyeceksin girdiğin yüzdelik daha önemli, ben ilk senesinde girdim puanım 360’tı yüzdelik dilimim %6,31 idi puan değil yüzdelik önemli, kafana fazla takma kısmetinde ne varsa o olur.

Benim için sözel kolaydı hehepsinyapabildim. Sayısal da fen de kendime güvendiğim için çalışmamistim bile ki düşündüğüm gibi oldu çok zorlanmadım hatta neredeyse kolay geçti benim için. Feni bitirdiğimde yaklaşık 25 dakika geçmişti, 10 dakika falan da yaptıklarımda sorun var mı diye üstlerinden geçtim. Kalan 45 dakika da matematikten 10 soru yapabildim. Ki bu 10 sorunun 3 tanesi falan eleme yöntemiyle hangisi daha yakın gelirse aradigim sonuca şekilinde çözdüm. Sözel ve fenden en kötü 64 65 net yapacağımı düşünüyorum. Ama matematik yüzünden bu sayının da ancak 69 70'e falan yükseleceğini düşünüyorum.

Türkçe 18 soru yaptım öbür sözel soruların her konuda yarısını yaptım sayılır sayısal da matamatik 2 soru ile uğraştım fen konusunda 20 Soru yaptım. :)

Yuzdelik olarak kaça girersem artık. Zaten okuduğum okul İzmir'de ortalama olarak ya 1. Ya da2. değişiyor. Benim de 6, 7, 8 genel ortalamam 90 olduğu için yaklaşık istediğim yere puanım tam yetmese bile gireceğimi düşünüyorum.
Türkçe 18 soru yaptım öbür sözel soruların her konuda yarısını yaptım sayılır sayısal da matamatik 2 soru ile uğraştım fen konusunda 20 soru yaptım. :)

Matematik de örnek soruların aynısı ya da çok yakını gelecek diyorlardı bir baktım sayfalara 2 3 tane var dedim bune, önümde de arkadaşım vardı zaten dedim geçmiş olsun bunedir?

Türkçe 1 yanlışım var kalan sözelin tamamı doğru, Fen'de 17 doğrum var ama Matematik'te 7 soru çözdüm, 4'ü kesin doğru, 1'i yanlış, 2'sini hatırlamıyorum.

Arkadaşlar konuyla bir alakası yok ama içimden geldi söylemek istiyorum sınavı kazansanız bile her şey yeni başlıyor lise çok değişik bir ortam rahatlamak gibi bir beklentiniz olmasın azcık bir rahatlayayım bütün sene çalıştım dediğiniz an notlarınız Max 30 olur... Yazın güzelce bir rahatlayın okul döneminde LGS'ye çalışır gibi liseye çalışacaksınız :D.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı