LGS netlerim düşüyor

36 BoyZ

Centipat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Ben bir LGS öğrencisiyim ve geçen haftalarda zor bir denemede zirve noktam olan 438 puan almıştım, o günden beri 450 almak için uğraşıyorum çalışıyorum ama çalıştıkça batıyorum. Matematik 17-18 net çıkarıyorum normalde ama 3 nete kadar düştü, bir haftada bilfen aralık ayı örnek sorularını çözdüm ve bayağı zor bir yayın 15 doğru çıktı, bugün kolay bir denemeden yayın olduk yani bildiginiz Teog, ben sinirden ağladım ya yapamadım, yapamadım. Kazanım sorusunu çözemedim :(

Hocam denemeden denemeye net sayılarında büyük farklar olabilir. Zaten denemelerin amacı olabildiğince fazla soru görmek, çıkabilecek potansiyel sorulara kendinizi hazırlamak. En önemlisi denemelerde yapamadığınız soruların daha sonra üzerinden geçmeniz. Tabi bu süre size göre, çalışma tarzınıza değişir belki bir saat sonrasında belki ertesi gün oturabilirsiniz tekrar başına. Moral bozmayın.

Hocam denemeden denemeye net sayılarında büyük farklar olabilir. Zaten denemelerin amacı olabildiğince fazla soru görmek, çıkabilecek potansiyel sorulara kendinizi hazırlamak. En önemlisi denemelerde yapamadığınız soruların daha sonra üzerinden geçmeniz. Tabi bu süre size göre, çalışma tarzınıza değişir belki bir saat sonrasında belki ertesi gün oturabilirsiniz tekrar başına. Moral bozmayın.
Teşekkür ederim hocam tavsiyelerinize uymaya çalışırım

Merhaba dostlar. Ben bir LGS öğrencisiyim ve geçen haftalarda zor bir denemede zirve noktam olan 438 puan almıştım, o günden beri 450 almak için uğraşıyorum çalışıyorum ama çalıştıkça batıyorum. Matematik 17-18 net çıkarıyorum normalde ama 3 nete kadar düştü, bir haftada bilfen aralık ayı örnek sorularını çözdüm ve bayağı zor bir yayın 15 doğru çıktı, bugün kolay bir denemeden yayın olduk yani bildiginiz teog, ben sinirden ağladım ya yapamadım, yapamadım. Kazanım sorusunu çözemedim :(

Aslında bu abimin hesabı fakat yazayım dedim. Ben de aynı durumdayım dostum. Ben de 440 gibi bir puan aldım fakat şu an 330'un üstüne çıkamıyorum fakat benim sebebim farklı çalışmadım fakat abim Tofaş Fen Lisesi 12. sınıf ve ben de 9. sınıfta Tofaş Fen"e gitmek istiyorum. Hayalim orası fakat sana tavsiyem önce TEOG sorularını çöz. Şaka yapmıyorum önce kolay sorularda 20 net yapmaya çalış sonra yeni nesillere bak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, tek bir denemeye göre sonucunuzu belirlemeyin derim. Denemelerin zorluğu yayınevinden yayınevine göre farklılık göstermekle birlikte denemelerde önemli olan, yanlışlarınızı görebilmek ve öğrenebilmektir. Denemeye sınav provası da diyebiliriz, eksik olduğun yerleri anlamaya ve kavramaya çalış. Sürekli olarak da soru çöz, bir süre sonra netlerinin arttığını göreceksin ve bence en önemlisi de soruları süre tutarak çöz. Süre işini de bu şekilde halletmiş olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı