LGS öncesi ve sonrası

Sınavdan 1 gün önce ders çalışmayı bırakın. Sınavdan sonra sadece eğlenmenize bakın. Sınavı falan hiç aklınıza getirmeyin eğlenebildiğiniz kadar eğlenin.

Bu senenin puanları düşük olur gibi duruyor hocam 459 %0.6-7 olur gibime geliyor.
Hocam bana tam tersi olur gibi geliyor. %0.5-1 civarına ben açıkçası 470-480 gibi olur diyorum. Çünkü bizim sorumlu olduğumuz konuların hepsi yüz yüzeydi ve bu yüzden büyük ihtimal zor sordular. Ama sizler tüm konuları uzaktan gördüğünüz için bir tık daha kolay sorulacağını düşünüyorum.

Bu senenin puanları düşük olur gibi duruyor hocam 459 %0.6-7 olur gibime geliyor.
Hocam bana tam tersi olur gibi geliyor. %0.5-1 civarına ben açıkçası 470-480 gibi olur diyorum. Çünkü bizim sorumlu olduğumuz konuların hepsi yüz yüzeydi ve bu yüzden büyük ihtimal zor sordular. Ama sizler tüm konuları uzaktan gördüğünüz için bir tık daha kolay sorulacağını düşünüyorum.
Bencede böyle olur gibi görünüyor ama klasik MEB ters köşe yapabilir.

Herkesin dershaneye gitme gibi bir şansı yok hocam herkeste yarım yamalak bütün konular bizim okulun en yüksek puanı 437.

Sınavdan 1 gün önce ders çalışmayı bırakın. Sınavdan sonra sadece eğlenmenize bakın. Sınavı falan hiç aklınıza getirmeyin eğlenebildiğiniz kadar eğlenin.
Sınav sabahı bile düşünmemek bence en iyisi hocam. Temiz kafayla girince hem girerken hem de çıkarken rahatlıyor insan. Sınavı bizim yılımızda olduğu gibi yine sanırım kendi okulunuzda olacaksınız, o yüzden ortam da zaten çok farklı gelmez diye düşünüyorum. Sadece hocalarınız farklı olacaktır.

Dediğim gibi örnek sorular sınavdan daha zorlayıcıydı.
Kesinlikle öyle. Sınav tüm Türkiye'ye göre hazırlanıyor. (örnek sorularda öyle, biliyorum ama sonuçta örnek sorulardan sınav yapılmıyor ben o anlamda dedim) Özellikle bu sene doğru düzgün bir eğitim verilemediğinden dolayı da Türkiye ortalamasını yüksek tutmak isteyeceklerdir. Ne de olsa herkes çok iyi eğitim alamadı. Kolay bir sınav olacak diye tahmin ediyorum. Yaklaşık 800-900 bin kişi gireceği söyleniyor. %10'u 80-90 bin kişi yapar. Nitelikli liseleri de zaten bu %10'luk kesim dolduruyor.

Herkesin dershaneye gitme gibi bir şansı yok hocam herkeste yarım yamalak bütün konular bizim okulun en yüksek puanı 437.
Sınavın çok kolay olunca eleyiciliği azaldığı gibi çok zor olunca da azalacaktır. Sınavı durumlara göre çok zor yaparlarsa da belli puanlarda yığılma yaşanır.

459, %1,15’lik dilim.
ben 5 dk artırarak 464.6 puan aldım
Kesinlikle öyle. Sınav tüm Türkiye'ye göre hazırlanıyor. (örnek sorularda öyle, biliyorum ama sonuçta örnek sorulardan sınav yapılmıyor ben o anlamda dedim) Özellikle bu sene doğru düzgün bir eğitim verilemediğinden dolayı da Türkiye ortalamasını yüksek tutmak isteyeceklerdir. Ne de olsa herkes çok iyi eğitim alamadı. Kolay bir sınav olacak diye tahmin ediyorum. Yaklaşık 800-900 bin kişi gireceği söyleniyor. %10'u 80-90 bin kişi yapar. Nitelikli liseleri de zaten bu %10'luk kesim dolduruyor.
ben matematik örnek sorularının neredeyse hepsini yapabiliyorum ve bana açıkçası kolay geliyor sizce lgsde daha zor mu olucak

Ben 5 dakika arttırarak 464.6 puan aldım.
Ben de o civarlarda bişey aldım hocam, pek hatırlamıyorum. Ama zaten bana kalırsa 420 ve 460 Puan arasındaki okullar arasında çok bir fark yok ve bence nitelikli bir öğrenciye göre gayet yeterli okullar. O yüzden çok da dert etmemeli insanlar eğer istedikleri liseleri 10-15 puan ile kaçırırlarsa.

Geri
Yukarı