LGS öncesi ve sonrası

Başarılar dilerim dostum geçen sene girdim ben de, Kartal'da nitelikli bir liseye yerleştim. Eğer sınav geçen sene civarında zorlukta olursa ve sınavda umarım bir sıkıntı yaşamazsan alacağın puan ile Kartal Anadolu Lisesini tercih edebilirsin eğer Almanca veya İngilizce ile aran iyiyse Hazırlık nedeniyle dil konusunda güzel bir tercih olur. (Benim de hedefim Mustafa Saffet Fen Lisesiydi ama Liseye geçince gördüm ki bana kalırsa Fen Lisesi müfredatı boş, kitaplarımızın çoğusu fen lisesi müfredatından, gereksiz konular yığılmış gibi geldi bana özellikle matematik dersinde.)

Matematik herkes için değil. Doğuştan sayısalcıysan işin kolaylaşır ama değilsen çok uğraşmak lazım. Ki bazı kişiler ne kadar uğraşırsa uğraşsın yapamıyor. Sen elinden geldiğince en iyisini yap.

Girecek arkadaşlar, kitapçık türünü işaretlediğinizden emin olun, 2 3 defa kontrol edin. Sonra benim gibi 1.5 ay işaretledim mi acaba korkusuyla yaşamayın :D
Ben de aynı şeyi yaşadım tam kapıdan çıkarken nöbetçi hocaya sorunca doğru olduğunu duydum ve çok rahatladım.
Arkadaşlar sınava son 2-3 gün kala ve sınava girdiğinizde sonrasında yaşayacağınız rahatlığı düşünmenizi öneririm. Hayatın sonu değil, sadece gireceğiniz liseyi belirliyor. Üniversite sınavına bile hayatın sonu değil derken öğretmenlerin, ortaokul öğrencilerinin LGS için kendini hırpalaması çok kötü.

Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz ki LGS'ye tam 7 gün kaldı. Bu konuyu LGS'den önce açıp bittiğinde tekrar gelip deneyimimi sonuçlarımı söylemek istediklerimi yazacağım. Aşağıya şu an yaptığım ortalama sonuçları bıraktım.

Matematik: 16-18 Net
Fen: 19-20 Net
Türkçe: 18-20 net
Din: 9-10 net
İnkilap: 9-10 net
İngilizce: 10 net

Ortalama puan: 450-470

Hedeflerim: Mustafa Saffet Fen lisesi
Nitelikli Anadolu liseleri

Umarım hedeflerim gerçekleşir, emeğimin karşılığını alırım. Tavsiyeleriniz, sormak istediğiniz bir şey olursa mümkün olduğunca cevaplamaya çalışacağım.

Kalın sağlıcakla...
Hedef olarak hep gözünüz yükseklerde olsun, benim de deneme puanlarım 450-470 arasıydı ama sınavda 487 ile epey iyi bir liseye girdim. Kendine güven ama güvenin önlemlerini engellemesin.
Şimdiden başarılar, sınavdan sonra kazandığın okulu da buraya yazarsan başkalarına da moral olur.

Ek olarak girdiğin lise hayatını belirlemese de kendine benzer insanlarla aynı ortamda olmak başarını arttırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı