LGS senesinde yanlışlıkla LoL'e bağımlı olmak

Kendini kontrol edebilirsen sorun yok fakat zaten az olan zamanına yazık olur.
Hocam bu Moba oyunlar aşırı derecede bağımlılık yapıyor (5 yıl boyunca LoL oynadım) bırakması çok zor oluyor ve hayatını genel olarak mahvediyor ( ''LoL oynayanlar kızlarla konuşamıyor'' meme i gerçek olabiliyor 😃).

Hocalarım sizce Discord'u da silmeli miyim? Birkaç arkadaşım var onlarda Instagram'da ekli.
Hocam kendimden biliyorum bende discorda gizlice girmekten Alt ve Tab tuşu silinmeye başlamıştı yavaş yavaş benim önerim silmen bir de lütfen zamanınızı düzenli kullanın ben şuan çapa kazandm ama bir soru tipini görmedm die direk arkaya düştüm özellikle bu sene böyle oldu

Hocam düşük aldıktan sonra LoL oynarken eski zevki alamayacaksınız uyarayım geleceğinizi mahvetmeyin ben lgsden 269 aldım geçen sene baya etki etti psikolojime hala zar zor toparlanmış durumdayım.

Hocalarım sizce Discord'u da silmeli miyim? Birkaç arkadaşım var onlarda Instagram'da ekli.

Ama başka konuşabileceğim bir uygulama yok arkadaşlarımla. Ama bir daha düşündümde acaba PC oyunlarını kökünden mi bıraksam direk yaz tatilinde?
discord doğru sunucularda olursan çok güzel sosyalleşebileceğin bir ortam. Aşırıya kaçmadığın sürece silemne gerek yok.

Hocam ben tıpatıp aynı durumu yaşamış birisi olarak yazıyorum bu yorumu ve olayın LoL ile alakası yok. Geçen sene LGS senemde LoL'e başladım ve gerçekten günümün ciddi bir bölümünü LoL'e ayırıyordum ancak dersi ihmal etmiyordum. Önemli olan ne yaptığınız değil, ne kadar yaptığınız. 2 saat LoL mü oynadınız? O gün 4 saat ders çalışın. Ben %0.51 yapmış birisi olarak yazıyorum, planlı olursanız ister LoL ister başka oyunlar sizin düşmanınız değil.

Bu yaz tatili bitince 8. sınıfım ve şu an derecemde yok oyunda Rengar oynarken daha 1 orman bile alamıyordum. O yüzden bağımlı değildim. Bu akşam tristina diye karakter keşfettim ve çok beğendim yaz tatilinde hem ders hem bilgisayarı belli bir süre götürdüm diyelim fakat okul başlayınca aklıma hep LoL olmasından korkuyorum ve LGS zamanı PC de kalkacak, iyice aklımı oyunlarla bozmak istemiyorum. Sizce hemen silmeli miyim yoksa bu yaz tatilinde 1-2 hafta da olsa derecesiz oynamalı mıyım? Bence silsem iyi edecek çünkü şu an canım çekiyor oynamak ve bağımlısı olmaktan korkuyorum sizin önerileriniz nelerdir? Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Hocam ben o süreçte Full LoL takıldım sadece sınav haftalarında saldım çalışmadım etmedim 300 le çıktım sen kendini derse verebiliyorsan ve kafana yazıyorsan 300 alayım şükrederim diyorsan sorun yok ama iyi lise istiyorum diyorsan sadece hafta sonları ve tatillerde oynarsın oynamak istersen tabii ki.

Hocam ben tıpatıp aynı durumu yaşamış birisi olarak yazıyorum bu yorumu ve olayın LoL ile alakası yok. Geçen sene LGS senemde LoL'e başladım ve gerçekten günümün ciddi bir bölümünü LoL'e ayırıyordum ancak dersi ihmal etmiyordum. Önemli olan ne yaptığınız değil, ne kadar yaptığınız. 2 saat LoL mü oynadınız? O gün 4 saat ders çalışın. Ben %0.51 yapmış birisi olarak yazıyorum, planlı olursanız ister LoL ister başka oyunlar sizin düşmanınız değil.
Hocam zaten ben bu yaz tatili için konuşuyorum (40 gün gibi bir süre) bu süre içinde oyunları bırakmak isityorum çünkü 7. sınıfta sadece dershana gittim sınav gecesi derse çalıştım ona rağmen ortlamam 97 (devlet okulu) anlamamda sorun yok ama ders çalışırsamda yapamiyacak değilim teşekkürler herkese daha önerisi olan varsa yaparsa sevinirim iyi akşamlar.

CS, FIFA, Valorant gibi bir oyun olsaydı çok bir sıkıntı çıkmazdı. Ben de LGS'ye gireceğim. CS'de ortalamanın üstünde bir aim'im var. Sadece aim'imi kaybetmemek için ısınıp çıkacağım. Ama LoL'den çıkabileceğini pek sanmıyorum. Bırakmanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı