LGS taktikleri

Hocam ben biraz Extreme seviyorum, o yüzden Nar aldım. Bir tane kazanım için test kitabınız varsa yanında güzel gider ama. Seneye de Nar'ı almayı düşünüyorum.

Adam akıllı çözemedikten sonra soruları anlayamadıktan sonra aşırı bir kitap almanızın akla sığan tarafı neresi? Ben 6. sınıfın başında almıştım hakikaten zor 1 ay soru çözemedim ben ondan dolayı.

Adam akıllı çözemedikten sonra soruları anlayamadıktan sonra aşırı bir kitap almanızın akla sığan tarafı neresi? Ben 6. sınıfın başında almıştım hakikaten zor 1 ay soru çözemedim ben ondan dolayı.

Yok hocam derslerim iyi, 5. ve 6. sınıflarda okul birincisi olmuştum. Ama hiç soru çözmem. Sadece konulara çalışırım. Soruları vs. anlıyorum da boyum kadar soru çıkınca sıkılıyorum sadece.

Arkadaşlar merhaba,
Şu an yedinci sınıf öğrencisi olsam da sınava elimden geldiğince çalışıyorum günlük 150-200 arası zorlarsam 250-300 arası soru çözüp, konu tekrarı yapıp 40 sayfa kitap okumaktayım.

Hedefim inşallah kabataş erkek ya da şehirde kalmayı tercih edersem Osman ulubaş. Büyük abilerimede bu zamanları geçen kişilerede sormak istediğim şey onların yedinci ve sekizinci sınıfta yaptıkları çalışmalar ve kendilerini nasıl motive ettikleri.

Sonucun ne oldu dostum emeğinin karşılığını umarım almışsındır.

Hocam maalesegmi tam puan 500 zaten oldukça iyi bir puan yapmışsınız.

Evet heyecan yapmış olmama rağmen yine iyiydi fakat bu yıl sınav kolaydı. Geçen yılla hemen hemen aynı puanı aldım geçen yıl bu puanla şehrimdeki en iyi 3 ya da 4. okulda olacaktım şimdi 6. sındayım.

Arkadaşlar merhaba,
Şu an yedinci sınıf öğrencisi olsam da sınava elimden geldiğince çalışıyorum günlük 150-200 arası zorlarsam 250-300 arası soru çözüp, konu tekrarı yapıp 40 sayfa kitap okumaktayım.

Hedefim inşallah kabataş erkek ya da şehirde kalmayı tercih edersem Osman ulubaş. Büyük abilerimede bu zamanları geçen kişilerede sormak istediğim şey onların yedinci ve sekizinci sınıfta yaptıkları çalışmalar ve kendilerini nasıl motive ettikleri.
Öncelikle seni tebrik ederim, sen tam puanı yaparsın. Ben az çalışmayla 404 aldım. Şuan ders çalışman ileride konuların sana kolay gelmesini sağlayacak ve sekizinci sınıfın ilk sınavından mükemmel bir puan yapmana vesile olacak. Bu yıl LGS'ye girdim ve senin yıl içinde gireceğin sınavlarla alakası yok. LGS, okulunda gireceğin sınavlardan daha kolay. Sınavdan bir önceki gün ders çalışma. Ayrıca her akşam anlamadığın konularda önce alıştırma yapmak için eski nesil soru çöz. O konuyu anladıktan sonra yeni nesile geç. Etüte veya dershaneye gitmeyeceksen Türkçe, matematik ve fenden 40'ar soru çöz. Tarih ile İngilizceden 20 soru çöz ve dinden 10 yeni nesil soru çöz. Günlük 150 yeni nesil senin için iyi olacaktır. Molalarını iyi ayarla. Testi bitirdikten sonra minimum 40 sayfa kitap oku. Kelime hazneni geliştir. Bu yıl sınava girdiğimde Türkçe'de çok değişik kelimeler çıktı. Cumartesi hafif tekrar yap ve Pazar günleri ders çalışma. Kendini derslere çok boğman derslerden sıkılmana yol açacaktır. O yüzden inek öğrenci olma. Sınav merkezlerine yazıl. Sınav stresini yenmeye çalış. 460 puan üstü alsan birinci bile çıkarsın. Sekizinci sınıfa gelince tuşlu telefona geç. Akıllı telefonda aklın kalır hep. Bu yüzden düzgün ders çalışamadım. Bilgisayarı da el koydur. Elindeki eski bir bilgisayarla ödevlerini yap. Eski bilgisayar kullanman, güçsüz olduğu için oyun oynamayı engelleyecek ve vazgeçeceksin. Ders çalışacağım yerin aydınlatmasını iyi ayarla. Gözlerini daha az yorarsın. Odanın sıcaklığını iyi ayarla. Üşümezsen ve terlemezsen, derslerine daha iyi odaklanabilirsin. Ben çok susuyorum diyorsan masanın üzerine bir sürahi su ve bardak koy. Sürekli dışarı çıkmasın ve daha iyi odaklanırsın. Benden bu kadar. Başarılar. 🙂

Aa bir Kayserili daha. İlk baş sormam lazım, acaba Kadir Has Ortaokulu'nda mısın? Eğer ordaysan oradaki hocalardan yardım al.

Genel olarak 200-300 soru çok iyi. Benim 8. sınıfta çözdüğüm miktardı. Zaten doğru yolda gidiyorsun, tek önerim hobilerini bırakmaman.

Ben şuan 11. sınıfım, Küçükçalık'a girdim. hedefin Sümer'di ama %1.10'la alıyorlardı, ben 1.12 yapmıştım. Nakile de uğğraşmak istemedim, ondan "Çalıklı" oldum.

(Edit): Şimdi sonucu gördüm. Hangi okula geldin?

Aa bir Kayserili daha. İlk baş sormam lazım, acaba kadir has ortaokulu'nda mısın? Eğer oradaysan oradaki hocalardan yardım al.

Genel olarak 200-300 soru çok iyi. Benim 8. sınıfta çözdüğüm miktardı. Zaten doğru yolda gidiyorsun, tek önerim hobilerini bırakmaman.

Ben şu an 11. sınıfım, küçükçalık'a girdim. Hedefin sümer'di ama %1.10'la alıyorlardı, ben 1.12 yapmıştım. Nakile de uğğraşmak istemedim, ondan "çalıklı" oldum.

(Edit): Şimdi sonucu gördüm. Hangi okula geldin?

Şu an Kayseri lisesi'ndeyim yüzdelikler bu kadar olmasaydı aynı okulda olacaktı muhtemelen. 😅

Öncelikle seni tebrik ederim, sen tam puanı yaparsın. Ben az çalışmayla 404 aldım. Şu an ders çalışman ileride konuların sana kolay gelmesini sağlayacak ve sekizinci sınıfın ilk sınavından mükemmel bir puan yapmana vesile olacak. Bu yıl LGS'ye girdim ve senin yıl içinde gireceğin sınavlarla alakası yok. LGS, okulunda gireceğin sınavlardan daha kolay. Sınavdan bir önceki gün ders çalışma. Ayrıca her akşam anlamadığın konularda önce alıştırma yapmak için eski nesil soru çöz. O konuyu anladıktan sonra yeni nesile geç. Etüte veya dershaneye gitmeyeceksen Türkçe, matematik ve fenden 40'ar soru çöz. Tarih ile ingilizceden 20 soru çöz ve dinden 10 yeni nesil soru çöz. Günlük 150 yeni nesil senin için iyi olacaktır. Molalarını iyi ayarla. Testi bitirdikten sonra minimum 40 sayfa kitap oku. Kelime hazneni geliştir. Bu yıl sınava girdiğimde Türkçede çok değişik kelimeler çıktı. Cumartesi hafif tekrar yap ve pazar günleri ders çalışma. Kendini derslere çok boğman derslerden sıkılmana yol açacaktır. O yüzden inek öğrenci olma. Sınav merkezlerine yazıl. Sınav stresini yenmeye çalış. 460 puan üstü alsan birinci bile çıkarsın. Sekizinci sınıfa gelince tuşlu telefona geç. Akıllı telefonda aklın kalır hep. Bu yüzden düzgün ders çalışamadım. Bilgisayarı da el koydur. Elindeki eski bir bilgisayarla ödevlerini yap. Eski bilgisayar kullanman, güçsüz olduğu için oyun oynamayı engelleyecek ve vazgeçeceksin. Ders çalışacağım yerin aydınlatmasını iyi ayarla. Gözlerini daha az yorarsın. Odanın sıcaklığını iyi ayarla. Üşümezsen ve terlemezsen, derslerine daha iyi odaklanabilirsin. Ben çok susuyorum diyorsan masanın üzerine bir sürahi su ve bardak koy. Sürekli dışarı çıkmasın ve daha iyi odaklanırsın. Benden bu kadar. Başarılar. 🙂

Hocam öncelikle bu mesaj için teşekkürler tarihine bakmamışsınız sanırım konunun zahmet ettiniz boş yere ama teşekkür ederim.

Şu an Kayseri lisesi'ndeyim yüzdelikler bu kadar olmasaydı aynı okulda olacaktı muhtemelen. 😅

Hocam öncelikle bu mesaj için teşekkürler tarihine bakmamışsınız sanırım konunun zahmet ettiniz boş yere ama teşekkür ederim.
Şuan sekizinci sınıfa geçenler uygulayacak dediklerimi. 😀

Geri
Yukarı