LGS'de başarılı olamadım, ailem baskı yapıyor

Eğer çalışıp da yapamadıysanız aileniz haksız. Eğer çalışmadınız ve kötü de yaptıysanız aileniz "ayrımcılık konusu dışında" haklı. Ama ailenizle konuşmanız bu konuda üzüldüğünüzü belirtmeniz iyi olacaktır.

Bazen akrabaların yanında rezil ediyorlar özel okula boş boşa gönderdik falan diye.
Özel okulla alakası yok, bende 1 yıl bursluluk sınavına çalıştım ve zaman yetmediği için en kolay din sorularını yapamadım ve 3 soru daha yapsam kazanıyordum. Puanınızı öğrensek diyorum? (435 ile kaçırdım ben soracak iseniz.)

Özel okulla alakası yok, bende 1 yıl bursluluk sınavına çalıştım ve zaman yetmediği için en kolay din sorularını yapamadım ve 3 soru daha yapsam kazanıyordum. Puanınızı öğrensek diyorum? (435 ile kaçırdım ben soracak iseniz.)
Bursluluk sınavında taban puanını yapınca sınavı muhtemelen kazanamıyorsunuz. Daha yüksek yapmanız lazım eğer sınav kolaysa. Mesela 1000 kişiye verecekler örneğin. 1500 kişi taban yapmış. Taban puanından yüksekleri alırlar. Genelde bu sınavda da böyle oluyor.

Abi işte bu çok yanlış bir şey. Ben lise sınavına gireceğim, günlük 1000 1500 arası soru çözüyorum. Dün akşam da oyunu açıyordum. Hemen geldi odaya babam, sen çok oyun oynuyorsun diyor. Oyuna yeni girdim zaten.

Abi işte bu çok yanlış bir şey ben lise sınavına gireceğim. Günlük 1000 1500 arası soru çözüyom dün akşamda oyunu açıyordum. Hemen geldi odaya babam sen çok oyun oynuyon diyor ulan oyuna yeni girdim zaten...
Konu hortlatmada bugün.
Herneyse. Günük 1000 soru çözmene gerek yok. Ben haftada çözsem 500 soru çözdüm. 380 almıştım. Ancak telefon felan unut onu kaldirmadan başarılı olman çok zor.

Abi işte bu çok yanlış bir şey. Ben lise sınavına gireceğim, günlük 1000 1500 arası soru çözüyorum. Dün akşam da oyunu açıyordum. Hemen geldi odaya babam, sen çok oyun oynuyorsun diyor. Oyuna yeni girdim zaten.
Günde 1000 1500 soru çözmen iyi bir şey değil. Aksine zarar. Her şeyin bir sınırı var. Sınırı aştığın anda kendine zarar vermeye başlarsın. Az olsjn öz olsun.

Hep bağırdıkları için onlarla artık iletişim kuramaz hale geldim ne yapacağım :(

Eğer oyun oynuyorsan oynamayı kes telefonuna daha az bak, en önemlisi aptal olduğunu düşünmelerini engellemek için öğretmenlerin takdirini al mesela sınavlara çalış yüksek notlar al sonra başarını ailenin yüzüne vur, Ama abartmadan.

Geri
Yukarı