LGS'de başarılı olamadım, ailem baskı yapıyor

arthurmorgannn

Hectopat
Yer
Antalya7Manavgat
Daha fazla  
14 yaşındayım LGS'de başarılı olamadım ve o günden beri ailem sonucumu herkesle karşılaştırıp bana salak muamelesi yapıp herkesin içinde rezil etmeye başladı. Mesela ben 30 liralık ufak bir şey bile istesem konuyu ders başarıma bağlıyorlar ara sıra kardeşim(7) ile de ayrımcılık yapıyorlar. Ne yapabilirim?

14 yaşındayım LGS'de başarılı olamadım ve o günden beri ailem sonucumu herkesle karşılaştırıp bana salak muamelesi yapıp herkesin içinde rezil etmeye başladı. Mesela ben 30 liralık ufak bir şey bile istesem konuyu ders başarıma bağlıyorlar ara sıra kardeşim(7) ile de ayrımcılık yapıyorlar. Ne yapabilirim?
Oturup ailen ile düzgün bir şekilde konuşabilirsin . Onlar senin geleceğin ve hayata güzel bir yerlere gelmek için çaba gösteriyorlardır. Onlarla ileride ne düşündüğünü gelecekteki planlarını paylaş . Okumak istemiyorsanda en kötü onlara güzel bir şekilde ifade etmenin öneririm. Ailen ilk başta kızarak bir tutum gösterse bile zamanla anlayışla karşılayacaktır. Mallesefki ülkemizde çoğu aile çocuklarını hep kendilerinden daha iyi bir yaşam geçirmesini istiyorlar ve bunu iyi bir üniversite iyi bir lise olarak görüyorlar.

Geri
Yukarı