LGS'de nasıl 490 puan yapılır?

Onları yapamamıyorum.
İzin vermiyorlar.

Etmiyorlar.
Geçen matematikden 20 de 14 yaptım 3 boşum vardı.
Sınıf 1.dim
Söyledim.
Okuma sevdamı sömürdüler.

Hocam eğitim hayatında temel motivasyon merak ve araştırmadır. Eğer birinci motivasyonunuz zengin olmaksa başaramazsınız. Okumaktan araştırmaktan zevk alıyor musunuz? Benim motivasyonum şu. Türkiye'den hiçbir zaman Werner Heisenberg seviyesinde bir adam çıkmadı. Bunu başarmak istiyorum tabii ki de çok zor.

Mesela bu. Zannediyorlar ki sadece ders çalışmalısın. Müzik dinleyin yani ben dinlerdim. Yürüyüş yapın kesinlikle. Satranç çok önemli. Psikolojik olarak sürekli bunun hakkında videolar izleyin gerekirse ailenize de izlettirin. Şimdi her insan farklı ve bende psikolog değilim o yüzden çok da yardımcı olamıyorum bu konuda kusura bakmayın. Bir sorunuz olursa, bir şey anlatmak isterseniz buraya yazabilirsiniz yardımcı olmaay çalışırım.

Satranç oynamıstım.
Aptalca demişlerdi setimi kırmıslardı
Müzik desem
Gene umursamıyorlar
Yürüyüş desem
Oda olmuyor.

Hocam eğitim hayatında temel motivasyon merak ve araştırmadır. Eğer birinci motivasyonunuz zengin olmaksa başaramazsınız. Okumaktan araştırmaktan zevk alıyor musunuz? Benim motivasyonum şu. Türkiye'den hiçbir zaman werner heisenberg seviyesinde bir adam çıkmadı. Bunu başarmak istiyorum tabii ki de çok zor.

Hocam.
Dinci adamdan mantık dilemek istiyorsun gibi bir şey bu.

Satranç oynamıstım.
Müzik desem
Gene umursamıyorlar
Yürüyüş desem
Oda olmuyor.

Bakın LGS, YKS gibi sınavlarda iyi derece yapanlar hayatlarında hep satranç oynamış insanlar. Tesadüf mü sizce bu. Çözüm olarak annen veya baban ile günde 1,2 saat kitap okuyun, satranç oynayın, en basitinden bir melodika al günde 30dk çalış. Kafanı dağıtmalı ve konsantre olmalısın.

Satranç oynamıstım.
Müzik desem
Gene umursamıyorlar
Yürüyüş desem
Oda olmuyor.

Hocam.
Dinci adamdan mantık dilemek istiyorsun gibi bir şey bu.
Hocam o nasıl aile ya onlara sağlam bir rest çekmeniz lazım bence. Ayrıca dediğim aileniz için değil sizin için geçerli.

Bakın LGS, YKS gibi sınavlarda iyi derece yapanlar hayatlarında hep satranç oynamış insanlar. Tesadüf mü sizce bu. Çözüm olarak annen veya baban ile günde 1,2 saat kitap okuyun, satranç oynayın, en basitinden bir melodika al günde 30dk çalış. Kafanı dağıtmalı ve konsantre olmalısın.

Hocam hepsi değil ancak ben satranç oynamıştım :)

Abicim
Adamlar 8 saat televizyon izliyorlar ben ne yapayım kurban olayım.
Adamların ilgisizliği yüzünden konusmayı bile geç öğrendim.

Hocam o nasıl aile ya onlara sağlam bir rest çekmeniz lazım bence. Ayrıca dediğim aileniz için değil sizin için geçerli.

Hocam hepsi değil ancak ben satranç oynamıştım :)

Ben satranç oyna kesin kazanırsın demiyorum burada. Kesinat veremezsiniz ama dereceye girenlerin birçoğu zamanında satranç turnuvalarına katılmış, kendini bu konuda geliştirmiş kimseler.

Yeni konular

Geri
Yukarı