LGS'den 360 aldım diye azar işitiyorum

Lütfen bu yaşlı kitlenin saçma sapan tavsiyelerinden uzak durun. Adam sanki aşırı büyük bir kişi, mahalle ağalığından başka yeteneği yok. Vaktinde büyük iş adamlarıyla konuşarak onlardan tavsiye aldım. Gerçektende 20xx nesili çok şanssız. Bütün hayatınız dağıldı neredeyse, virüsler falan filan.

Aşırı derecede haklısınız.

Tamamen kapasitene ve çalışmadan aldığın verime kalmış bu durum ama oldu ki avukat olamadın? Ne yapacaksın? Benim senle aramda çok fark yok ama ben her yerde bir şey arıyorum. Ankara amatör'de top oynuyorum, dizilere konuk oyuncu olarak gidiyorum, PS kafe süpürüyorum daha 18'ime girmedim.
Sistem şöyle; sen gidiyorsun üniversiteni bitiriyorsun, adam sana tecrüben var mı? Sorusunu yöneltiyor, nereden tecrübeleneceğim? İmkan var mı? Yok. O yüzden dediğim gibi birçok daldan yürüyün.

Hocam ben kalecilik yapmayı seviyorum biraz klübe gitmişliğimde var iyi kaleciyim ama avukatlık çocukluk hayalim.

Hocam ben kalecilik yapmayı seviyorum biraz klübe gitmişliğimde var iyi kaleciyim ama avukatlık çocukluk hayalim.
Benim dediğim şey futbol okulu tarzı değil, kulüp, maaş alırsın A takımda şans bulursun.
Tabii avukat olmanı tüm seni sevenler ister, ben de isterim ama belli olmuyor işte. Doktoru bile ülkede açlık sınırı altında maaş alıyor. O yüzden farklı dallar açmalısın, aklın farklı çalışmalı. Tabii derslerine de çalışacak ama karnını nasıl doyuracağını da düşünmen lazım.

Benim dediğim şey futbol okulu tarzı değil, kulüp, maaş alırsın a takımda şans bulursun.
Tabii avukat olmanı tüm seni sevenler ister, ben de isterim ama belli olmuyor işte. Doktoru bile ülkede açlık sınırı altında maaş alıyor. O yüzden farklı dallar açmalısın, aklın farklı çalışmalı. Tabii derslerine de çalışacak ama karnını nasıl doyuracağını da düşünmen lazım.

Hocam bir yanım ticarete atılmak istiyor bir yanım avukat olmak istiyor bir yanım futbolcu olmak istiyor hiçbir fikrim yok ama en baskın şey avukatlık çünkü çocukluk hayalim.

Hocam ben 2 yıl çalışam avukat olabilirim değil mi?

2 yıl çalışmaktan kastın 11 ve 12. sınıflarda ders çalışmaksa zor kardeşim. Gerçekten çalışmaksa hedefin bu yazdan başla. 11. sınıfta TYT çalışmak zorunda kalma AYT'ye odaklan. Sonuçta sınav iki parça halinde 4 yıldan sorumlu tutuyor.

2 yıl çalışmaktan kastın 11 ve 12. sınıflarda ders çalışmaksa zor kardeşim. Gerçekten çalışmaksa hedefin bu yazdan başla. 11. sınıfta TYT çalışmak zorunda kalma AYT'ye odaklan. Sonuçta sınav iki parça halinde 4 yıldan sorumlu tutuyor.

Hayır TYT 2 yıl AYT 2 yıl demek istemiştim.

OBP ne durumda?
Ben LGS'den 250 puan aldım. Şu an istediğim Anadolu lisesinde okuyorum.

Sınavı kafaya takmamıştım bile.

OBP kötü durumda biraz asilik var bende inkilapçıyla tartışınca kendi hakkımı savunduğum için sözlüye 10 yedik.

O mesajdan bunu nasıl demek istedin anlamadim ama 4 yılı dolu dolu öğrenirsen yani her şeyi zamanında bitirirsen hedefine ulaşman muhtemel. Ama yine de ulaşamaman durumunda b planını yap.

Tamamdır.

OBP ne durumda?
Ben LGS'den 250 puan aldım. Şu an istediğim Anadolu lisesinde okuyorum.

Sınavı kafaya takmamıştım bile.

OBP ile de gitmek istemiyorum oturduğum yer çok çingene keko dolu OBP ile gitceğim yer 1-2 tane var orasıda Full çingene keko.

OBP kötü durumda biraz asilik var bende inkilapçıyla tartışınca kendi hakkımı savunduğum için sözlüye 10 yedik.
Al işte hocam, yaptığınız basit hata. Öğrenim hayatınız boyunca he diyin geçin. Öğretmene saygısızlık demeyin buna, çünkü hak eden öğretmenler var. Adam kızlı erkekli oturmamıza bile laf ediyordu. (Erkekler kızlara benziyormuş sözde. :D) He dedim yer değiştirdim, lisede yalakalık yapın hocalara. Ben İngilizceden 70 aldım, sözlüme 60 girdi, 40 alan inek kıza sınav sonrası ağladı diye 100-100 girdi. Ben de hakkımı aradım, ikinci dönem 40 girdi. :D

Al işte hocam, yaptığınız basit hata. Öğrenim hayatınız boyunca he diyin geçin. Öğretmene saygısızlık demeyin buna, çünkü hak eden öğretmenler var. Adam kızlı erkekli oturmamıza bile laf ediyordu. (Erkekler kızlara benziyormuş sözde. :D) He dedim yer değiştirdim, lisede yalakalık yapın hocalara. Ben İngilizceden 70 aldım, sözlüme 60 girdi, 40 alan inek kıza sınav sonrası ağladı diye 100-100 girdi. Ben de hakkımı aradım, ikinci dönem 40 girdi. :D
Aynen öyle. Her hocanın neyi sevdiğini neyi sevmediğini vs öğrenip her öğretmene ona göre davranıyorum. Aramı her zaman iyi tutuyorum. Sizde öyle yapın lisede.

Geri
Yukarı