LGS'ye 2 ay kala çalışsam kazanır mıyım?

Hayır, 350-400 falan yapamazsınız. 320-330 falan anca alabilirsiniz. Sene başından beri (hatta Mayıs'tan beri çalışıyorum) daha yeni yeni 400 üstünde sabit tutmaya başladım.

Günde 8-10 saat çalışırım diyorsanız 350 belki.
Ben 1 aylık çalışmayla 420 yaptım ama benim çok zeki olduğumdan. Şaka şaka. Yine eskiden dersleri dinlemiştim son 1 ay iyice çalıştım öyle oldu. Eğer hocamız da dersleri dinleyip az da olsa bir şeyler yaptıysa 2 ayda 400 üstü yapabilir bence.

Arkadaşlar merhabalar, şuana kadar LGS'ye gram çalışmadım. Sınava 2 gün kala çalışmaya başlarım ben, genelde ise sınavda 60-70 en fazla 90 alıyorum. Son 2 ay kala çalışsam 350-400 gibi puanlar yapabilir miyim ? Yeni nesil sorularda biraz biraz yapabiliyorum ama çok değil, çokda derslere ilgisi olmayan birisiyim fakat güzel biryerlere gelmek istiyorum.

Ders çalıştığım zaman, örnek veriyorum Türkçe sınavına çalışırken ilk testimde 10 sorudan 8 net yapınca mutlu oluyorum. Diğer denemede ise neredeyse çok az net yapıyorum. Sizce bunu nasıl çözerim? Derslere olabildiğince kendimi vermeye çalışıyorum fakat, çok iyi değilim. Şuanda ortalamam 65, ilk iki ingilizce seçmeli ve normal ingilizce sınavından.
Moralini bozmak istemem ama doğrusu 2 ayda çalışmaya başlasan 370 alırsın ( benim bulunduğum bölgede bu puana anadolu yok ) , ODP ile iyi bir liseye gidebilirsin. ODP n kaçtı?

Son düzenleme:
@Darsiere hocam bende zamanında, LGS'ye son ay bir dahi çalışmadan girmiştim. 370-375 gibi bir puan almıştım. Tamamen senin kapasitene ve temeline bağlı.

Sınava son 2 ay kala çalışmak belki işe yaramayabilir ama denemeden de tabii ki göremeyiz. Keşke çalışsaydım gibi pişmanlıkların olacağına da bence bir deneyin derim, denemekten de zarar gelmez. Bu süreç içerisinde yapmanız gereken denemelere pek vakit ayıracağınızı sanmıyorum, vakit kalmadı pek çünkü. Eksikliklerinizi belirleyin, o eksiklikleri kapata kapata gitmeye çalışın ve çokça soru çözmeye çalışın. Deneme de çözmeye çalışın.

Sınava son 2 ay kala çalışmak belki işe yaramayabilir ama denemeden de tabii ki göremeyiz. Keşke çalışsaydım gibi pişmanlıkların olacağına da bence bir deneyin derim, denemekten de zarar gelmez. Bu süreç içerisinde yapmanız gereken denemelere pek vakit ayıracağınızı sanmıyorum, vakit kalmadı pek çünkü. Eksikliklerinizi belirleyin, o eksiklikleri kapata kapata gitmeye çalışın ve çokça soru çözmeye çalışın. Deneme de çözmeye çalışın.

İşte şu anda 2. dönem yazılılarım bitmek üzere. Neyse ki 2. dönem biraz çekidüzen verip dersleri daha iyi dinlemiştim, notlarım biraz düzeldi gibi. 65 olan feni 80'e çıkarttım. 2. yazılılarda daha da yükseltmeye çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılır bu tamamen anlama kat sayınız ile ilgili. Anne babalar hep söyler bunu. Biri çıkar bir kere okur yapar ama sen 2 kere okur yaparsın. Mesela o 2 saatte tüm matematiği bitiriyorsa sen 3 saatte bitirirsin. Öyle son 2 ay kalmış anca 350 diyen insanları falanda takmayın.

Yapılır bu tamamen anlama kat sayınız ile ilgili. Anne babalar hep söyler bunu. Biri çıkar bir kere okur yapar ama sen 2 kere okur yaparsın. Mesela o 2 saatte tüm matematiği bitiriyorsa sen 3 saatte bitirirsin. Öyle son 2 ay kalmış anca 350 diyen insanları falanda takmayın.
Teşekkürler. 👍

Hayır, 350-400 falan yapamazsınız. 320-330 falan anca alabilirsiniz. Sene başından beri (hatta Mayıs'tan beri çalışıyorum) daha yeni yeni 400 üstünde sabit tutmaya başladım.

Günde 8-10 saat çalışırım diyorsanız 350 belki.
Yok artık? Ben de girdim bu sınava, aynı sınavdan bahsetmiyoruz bence. Gayet kolay bir sınav, bize verilen denemelerden de kolaydı hatta 2021 LGS.

Yeni konular

Geri
Yukarı