LGS'ye 37 gün kala kaç saat çalışmalıyım?

380 bile çok az iyi bir lise için. Ve 2.dönem olmazsa daha kazık soruyorlar. 2006 tayfa bunu yaşadı. 37 gün bayağı az, sizin 130 gün önceden sıkı çalışmaya başlamış olmanız lazımdı. Konuları hep tekrar edin, bol test çözün ve tabi ki süre tutun.
380 ideal bir puan ama hedefin yüksekse bilmem 410 a burslu alan özel liseler biliyorum

Aynı LGS'de bahsettiğinden emin misin?
Benim girdiğim LGS sınavında çoğu kişi Türkçe yüzünden batmıştı. 2007 tayfayla girdim.
380 ideal bir puan ama hedefin yüksekse bilmem 410 a burslu alan özel liseler biliyorum
380 ideal değil hedefi yüksek kişilere göre. Gerçi bu sınavda puan önemli bile değil, yüzdelik dilim önemli. Çoğu kişinin çözemediği soruları çözmek gerekir. Farklı soru tipleri çözülmeli.

Hocam tamamen LGS'ye bağlı yapıcağın puan örneğin ben 2021 2022 LGS'sine girdim bütün lise sınavları arasındaki en zor matematik soruldu corona döneminde olmamıza rağmen denemelerde 15 yaparken LGS'de 5 yaptım 2020 LGS'sini falan çözdüğümde 15 civarı net yapıyordum galiba son LGS'lerde kolaylaştırmışlar matematiği ama bu sene ilk dönem sorulcakmış galiba bu yüzden zor ve eleyici sorular sorabilirler matematikten.

Benim girdiğim LGS sınavında çoğu kişi Türkçe yüzünden batmıştı. 2007 tayfayla girdim.

380 ideal değil hedefi yüksek kişilere göre. Gerçi bu sınavda puan önemli bile değil, yüzdelik dilim önemli. Çoğu kişinin çözemediği soruları çözmek gerekir. Farklı soru tipleri çözülmeli.

Hocam ben 2007liyim nasıl türkçeden battı sizin etrafınız öyledir matematiğin ülke ortalaması 1.10du

Hocam tamamen LGS'ye bağlı yapıcağın puan örneğin ben 2021 2022 LGS'sine girdim bütün lise sınavları arasındaki en zor matematik soruldu corona döneminde olmamıza rağmen denemelerde 15 yaparken LGS'de 5 yaptım 2020 LGS'sini falan çözdüğümde 15 civarı net yapıyordum galiba son LGS'lerde kolaylaştırmışlar matematiği ama bu sene ilk dönem sorulcakmış galiba bu yüzden zor ve eleyici sorular sorabilirler matematikten.
Kolaylaştırmışlardı bayağı. Bizim sınavımızda 30-60-90 üçgeni soruları falan vardı. Lise konularına girmişlerdi. Hakkımızın yendiğini düşünüyorum hala.

Hocam ben 2007liyim nasıl türkçeden battı sizin etrafınız öyledir matematiğin ülke ortalaması 1.10du
Tabi ben okuluma göre konuşuyorum, Türkçe ortalaması bayağı düşüktü okulun. Geneli anda 7 net çıkarabilmişti.

Kolaylaştırmışlardı bayağı. Bizim sınavımızda 30-60-90 üçgeni soruları falan vardı. Lise konularına girmişlerdi. Hakkımızın yendiğini düşünüyorum hala.

Tabii ben okuluma göre konuşuyorum, Türkçe ortalaması bayağı düşüktü okulun. Geneli anda 7 net çıkarabilmişti.

Hocam sizin okul matematik çözmekten Türkçeyi unutmuş herhalde dil bilgisi sorulmamıştı bize sadece paragraftı bide sözel mantık.

380 bile çok az iyi bir lise için. Ve 2.dönem olmazsa daha kazık soruyorlar. 2006 tayfa bunu yaşadı. 37 gün bayağı az, sizin 130 gün önceden sıkı çalışmaya başlamış olmanız lazımdı. Konuları hep tekrar edin, bol test çözün ve tabi ki süre tutun.
380 de orta bir hedefim var

Dostum bir sınava çalışırken çalışma saati belli bir seviyede önemli değildir. Önemli olan ne kadar verimli çalıştığın ve eksiklerini görebilmek. Böyle sınavlar zeka değil çok ve verimli çalışma işidir. Sana tavsiyem önceki ve sonraki denemeleri iyi analiz et. Eğer bir soruyu yanlış yapıp tekrardan yanlış yaparsan bil ki (çoğunlukla) verimli çalışmıyorsundur.
O işte geriyim eksikleri tekrar etmede

Son 30 günde 415 yaptım rahatlıkla yaparsın, Türkçe mat fen odaklı çalış.
Türkçem berbat 13 12 net Max matematik birden artmaya başladı 10 net yaklaşıyorum fen 15 net den 5 net e düştüm 10 soruluklar full zaten

Fark eder. Doğru uyku = daha verimli çalışma. 10 saat çalışıp uykuyu ihmal ederse bir anlamı kalmaz.
Uyku saat 12 de yatıp 7.30 kalkıyorum uyku düzenim yok çumartesi pazar adam gibi uyuya biliyorum

Fark eder. Doğru uyku = daha verimli çalışma. 10 saat çalışıp uykuyu ihmal ederse bir anlamı kalmaz.
Uyku saat 12 de yatıp 7.30 kalkıyorum uyku düzenim yok çumartesi pazar adam gibi uyuya biliyorum

1. Dönem it.gibi çalışıyordum artmıyordu düşüyordu puanlar yüzdelik dilimler şimdi daha gevşek çalışıyorum artıyor eksikleri tekrar etmeye başlayacağım onda geriyim o yüzden ilerleyemiyorum sanırım 380 puan bile az evet ama en azından en kötü ihtimalle iyi bir sosyal lisesine giderim de ben sayısalcıyım sosyalr gitmek istemiyorum tek seçenek o Kastamonu Cide ilçesinde yaşıyorum burda sınavla alan lise yok Kastamonu merkezde fen var 440 puan abdulrahmanpaşa lisesi var bölgenin en iyi lisesi 420 puan Kastamonu sosyal var kötü 360 puan bartın da ise 436 puan fen var fatih Sultan Mehmet lisesi var 400 puan bi ihtimal orası belki Bartın'da sosyal yok Zonguldak merkez sosyal var yeni acıldı 332 puan baya iyi bence en kötü orası Zonguldak diğer liseler yüksek baya. Merkezde olan bir lise istiyorum Kastamonu'da gitmek istemiyorum yol yakın gibi 160 km ama her yer dağ olduğu için viraj yüksel alçal çok zor yol bartın yolu düz Zonguldak düz ve ben Cide ilcesinde yaşıyorum denizi olan bir ilçe Karadeniz in en büyük sahiline sahip ilçe o yüzden sahil olcak Zonguldak ve bartın 2. Seçeneğim var Zonguldak sosyal fatih sultan Mehmet Anadolu lisesi de sınav kolay olacak dendi yüzdelik dilimler artaçak kazanmam zorlaşaçak sosyalade gidesim yok sayısalcıyım ne yapmalıyım ---- Uykulu uykulu saçma sapan alakasız şeyler yazmış olabilirim kusura bakmayın

Son düzenleme:

Tabii ben okuluma göre konuşuyorum, Türkçe ortalaması bayağı düşüktü okulun. Geneli anda 7 net çıkarabilmişti.

Hocam 30-60-90 zaten 8. sınıfta zaten öğretiliyor. Nasıl bir soruydu?

LGS'ye 37 gün kaldı e. 2.
Dönem konuları olmayacak ve Milli Eğitim Bakanı sınavın kolay olduğunu söyledi. Denemelerden 310 civarı puan alıyorum 37 günde 380 puan yapabilir miyim kaç saat çalışmalıyım ne yapmalıyım?

Selam. Ben de bir LGS öğrencisi olduğundan belki işine yarayacak birkaç tüyor verebilirim.
İlk olarak uyku saatini dengeye al en geç 11 gibi yat.
Sağlıkla beslen her şeyden dengeli ye.
Çalış ama verimli çalış. Kendini 10 saat çalışıp hırpalama 4-5 saat verimli bir şekilde çözsen bu senin için çok daha iyi bir kazanç.
İki dersle aynı anda ilgilenme.
Denemelerini süre tutarak çöz.
Eksik kaynağın varsa kaynaklarını yenile demek isterdim ama şunun şurasında 30 gün kalmış.
Eksik hissettiğin bir konu varsa öğretmenlerine sor, kitaptan tekrar et veya o konuyla alakalı video izle.
Rahatlık alanının dışına çık.
Çalışma alanını düzenle, sadece sınava gireceğin masadaki gibi olsun.
Çözemediğin soruları öğretmenlerine mutlaka sor veya soru çözümünü izle, bu en önemlilerinden biri.
Önemli olan hızlı değil dikkatli olmak, soruları dikkatle oku ve her soruya aynı dikkati ver.
Farklı kaynaklardan farklı soru tarzlarını çözmeye çalış. Örnek veriyorum hem mozaikten hem ultiden hem fenomenden, arıdan, newtondan, Ankara'dan gibi gibi çöz yani bir yayına bağlı kalma.
Elektronik cihazlara sınırlama getir 30-45 dakika gibi.
Çalışma programın yoksa acilen oluştur.
Sadece ders çalışma, eski yaptığın aktiviteleri, kitap okuma veya aileyle vakit geçirme gibi etkinlikleri devam ettir ama kısıtla ve zamanını düşür. Bu arkadaşlarınla takılma için de geçerli.

Biraz kendimden örnek vermem gerekirse.
Okulun ilk başlarında 410-420 gibi nispeten düşük puanlar yapıyordum. Sonra bu 440-450'lere yükseldi. Sonra tekrar düştü. Tek eksiğim matematikti. Ama artık matematik çöze çöze artık alıştım ve bir gün 460'ın üstüne çıktım. Sonrasında bu şey daha da ilerledi ve art arda ilk 484 ve sonra 493 aldım. Sonra puanlarım tekrar düştü (bunlar olabilecek şeyler kendini üzme) ve sonra bu son denemede tekrar 485'e kadar yükselttim. Umarım işine yarar.

Tüm LGS'ye gireceklere başarılar.

Son düzenleme:
Hocam 30-60-90 zaten 8. sınıfta zaten öğretiliyor. Nasıl bir soruydu?

Selam. Ben de bir LGS öğrencisi olduğundan belki işine yarayacak birkaç tüyor verebilirim.
İlk olarak uyku saatini dengeye al en geç 11 gibi yat.
Sağlıkla beslen her şeyden dengeli ye.
Çalış ama verimli çalış. Kendini 10 saat çalışıp hırpalama 4-5 saat verimli bir şekilde çözsen bu senin için çok daha iyi bir kazanç.
İki dersle aynı anda ilgilenme.
Denemelerini süre tutarak çöz.
Eksik kaynağın varsa kaynaklarını yenile demek isterdim ama şunun şurasında 30 gün kalmış.
Eksik hissettiğin bir konu varsa öğretmenlerine sor, kitaptan tekrar et veya o konuyla alakalı video izle.
Rahatlık alanının dışına çık.
Çalışma alanını düzenle, sadece sınava gireceğin masadaki gibi olsun.
Çözemediğin soruları öğretmenlerine mutlaka sor veya soru çözümünü izle, bu en önemlilerinden biri.
Önemli olan hızlı değil dikkatli olmak, soruları dikkatle oku ve her soruya aynı dikkati ver.
Farklı kaynaklardan farklı soru tarzlarını çözmeye çalış. Örnek veriyorum hem mozaikten hem ultiden hem fenomenden, arıdan, newtondan, Ankara'dan gibi gibi çöz yani bir yayına bağlı kalma.
Elektronik cihazlara sınırlama getir 30-45 dakika gibi.
Çalışma programın yoksa acilen oluştur.
Sadece ders çalışma, eski yaptığın aktiviteleri, kitap okuma veya aileyle vakit geçirme gibi etkinlikleri devam ettir ama kısıtla ve zamanını düşür. Bu arkadaşlarınla takılma için de geçerli.

Biraz kendimden örnek vermem gerekirse.
Okulun ilk başlarında 410-420 gibi nispeten düşük puanlar yapıyordum. Sonra bu 440-450'lere yükseldi. Sonra tekrar düştü. Tek eksiğim matematikti. Ama artık matematik çöze çöze artık alıştım ve bir gün 460'ın üstüne çıktım. Sonrasında bu şey daha da ilerledi ve art arda ilk 484 ve sonra 493 aldım. Sonra puanlarım tekrar düştü (bunlar olabilecek şeyler kendini üzme) ve sonra bu son denemede tekrar 485'e kadar yükselttim. Umarım işine yarar.

Tüm LGS'ye gireceklere başarılar.
30-60-90 üçgeni 8.sınıfta öğretilmiyor. Ben daha 8.sınıfta sinüs teoremi görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı