LGS'ye nasıl çalışmalıyım?

The_PeSorO

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam. Artık 8. sınıfım ve LGS'ye girmek istiyorum. Hedeflerim İstanbul vefa lisesi veya üstü yani 470 puan üstü. Nasıl bir çalışma programı yapmalıyım? Şu an soru çözüyorum ama belli bir düzene oturtamadım sizin bir öneriniz var mıdır? Günlük kaç sorudan başlamalıyım?

Selam. Artık 8. sınıfım ve LGS'ye girmek istiyorum. Hedeflerim İstanbul vefa lisesi veya üstü yani 470 puan üstü. Nasıl bir çalışma programı yapmalıyım? Şu an soru çözüyorum ama belli bir düzene oturtamadım sizin bir öneriniz var mıdır? Günlük kaç sorudan başlamalıyım?

LGS'ye mi girmek istiyorsun.

Son 2 aya konuları tekrar et. Ardından tekrar sonrası test çöz. Son ayda ise full deneme çöz.
ondan öncesi için ise ayda 1 deneme çözersen yetecektir.

Birkaç tane paragraf kitapı bitirmeni önerebilirim. Matematiğin iyi değil ise ağırlık vermeni öneririm.
-Günlük 10 soru paragraf çözsen yeterli.
-Matematik için 20 soru ile başla sonrasında artırırsın.
-Her ay öğrendiğin dil bilgisini tekrarlamanı öneriyorum.
-Son aylar seri deneme çözmeye başla.
- 2. dönemde havalar sıcak olacağı için mayışacaksındır eğer cidden kazanmak istiyorsan salmaman lazım kendini.

Konu eksiği bırakmamaya özen göster ve matematikte de soru kalıplarının çözümlerini ezberle, ayrıca günlük 100 soru ile başlayıp 3 ay kala civarı 450 civarına çıkarsanız iyi olur ama dediğim gibi önemli olan konu eksiği bırakmamak.

Geri
Yukarı