LGS'ye nasıl çalışmalıyım?

Sinan kuzucu yayınları ve denemeleri, Hız yayınları geometri kitabı. Bes yayınları matematik kitapları. Bu kitapları önceliğe alın. Geçen sene sürekli oyun oynayarak dershanenin yaptığı denemeler ve kendim 80-100 soru çözerek 453 puan aldım.
Bende 28 Puan düşüğünü aldım aynı kitapları kullandım öneririm kitapları. Tabii arkadaş kadar çözdüm mü ? günlük soru pek sayılmaz.

Program yapabilirimde unuturum diye bir korkum var.
Dostum aslında bu tarz konular için öneri almayı saçma buluyorum. Kişi kendini herkesten iyi bilir. Başkasının programı ona yaradıysa sana yarayamayabilir. O yüzden kendi programını bulman lazım. Başkası gün içinde 400 soruyu çözebilirken sen 300 sorudan sonra zorlanabilirsin. Gene de öneri istiyorsan deneme çözmeni öneririm. Son aylar test kitabı değil, deneme bitirmen lazım. Süre tutmak çok önemli deneme çözerken!

Kendini pek sıkmana gerek yok aslında...

Arkadaşım emin ol bu sene kardeşim girdi. Sana kötü bir tavsiye vermek istemiyorum ama gerçekten sınavdan sonra nereye gittiğin veya LGS çok umurunda olmuyor. Yani gerçekten önemsiz bir sınav olduğunu anlıyorsun. Yok neymiş? "Günde 3000-4500 arası soru çözüyordum aga çok sıkma! (!)" gibi şeyleri pek takma. Sen elinden gelenin en iyisini yap. Her zaman en iyisi olmaya çalış ama gereksiz kendini sıkma özellikle böyle bir sınav için. Sen de bir insansın.

Böyle anlatınca kötü bir yer kazandı sanmayın. Gerçekten şu an güzel bir okulda okuyacak. Evet, o da kendini kastı ve sıktı. Hatta gece yatamıyordu bile ama sonradan bu duruma kendisi bile güldü.

Hocam 200 soru size çok sıkmak geliyorsa bir şey diyemem. 200 soru çok bir şey değil. Yani biraz paragraf biraz mat biraz fen çözünce hemen bitiyor zaten. Günde 200 soru çok zor değil. 300-400 soru da son ay abartarak çözdüm. Yani o da son ay olsun bir zahmet. Bir tek matematiğe çalıştığıma pişman oldum. Geçen senelere göre çok kolay geldi.

Sosyale çalışmamıştım ben sosyalden çok zor bir soru geldi. Ama pişman da değilim sosyale çalışmadığıma.(sosyal = inkilap)

Hocam bu sene girdim ve 470 aldım.
Size tavsiyem ilk dönem çok kasmayın. İkinci dönem çalışma isteğiniz kalmaz. İkinci dönem özellikle son 2 ay asılın.
Ben ilk dönem 200-250 soru, ikinci dönem(son 3 ay) ise 400-450 soru çözüyorum. Matematikde yeni nesile dikkat et ve her derse çalış. Şu dersten zorlayacaklar diğer o derse aşırı yüklenip diğer dersleri bırakma.

Hocam bu sene girdim ve 470 aldım.
Size tavsiyem ilk dönem çok kasmayın. İkinci dönem çalışma isteğiniz kalmaz. İkinci dönem özellikle son 2 ay asılın.
Ben ilk dönem 200-250 soru, ikinci dönem(son 3 ay) ise 400-450 soru çözüyorum. Matematikde yeni nesile dikkat et ve her derse çalış. Şu dersten zorlayacaklar diğer o derse aşırı yüklenip diğer dersleri bırakma.

Aynı şekilde çözüp aynı puanı almışız :D

Bu sene LGS'ye gireceğim nasıl çalışmalıyım herhangi bir öneriniz var mı?
4:30 da evde olurdum her gün. 6'ya kadar yemek yiyip dinlenirdim. 6-8 Arası derslerimi tekrar edip soru çözerdim 15 dakika mola ile (hızlı okuyup hızlı çözersen gayet makul bir süre). 8-10 Arası da bilgisayarda gündeme bakıp oyun oynardım. Sonuç: 2021 Lgs'de 473.

Ben bugüne kadar iyi lise tutturan biri görmedim ama illa ki iyi lise istiyorsan baya çalışman gerekir. Fazla da kasma. Asıl çalışılması gereken yer üniversite. Ama hocaların iyi olması açısından çalışıp yüksek bir yer tutturman gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı