LGS'ye 48 gün kaldı

Sınava 48 gün kaldı ve ben hala doğru düzgün bir şeyler yapamıyorum. Bazen yapma isteği geliyor ama masaya oturduğumda başka şeylerle uğraşıyorum. Abim bana program yapsa da ben programa uyamıyorum ve abimde beni saldı. Normalde dersi derste dinlesem bile bazen anlamıyorum ramazandan dolayı dersteyken hiçbir şey anlamıyorum matematikte mesela konunun başını anlıyorum ama konunun devamı geldiğinde gram bir şey anlamıyorum fende Türkçede ingilizcede biraz iyiyim bir bu dersleri yapabiliyorum bizim ailede LGS'ya da teog sınavına girenlerin hepsi 350 450 arası alıyor ben ise 200 280 alıyorum dershaneye gitmeme rağmen. Abim ile annem aile hakkında konuşuyorlar sonra ok dönüyor bana geliyor benim hakkımda konuşuyorlar ders çalışamıyor gibi o konuda haklılar ama benim elimde olan bir şey değil bende isterim 450 puanlara çıkmak çalışkan olmak ama benim 1 ayım kaldı diğer aylar hep bir şey çıktı ya vakit bulamadığım oldu ya ders yapmak istemediğim oldu ya misafirliğe gitmekten oldu bu sorunlar ve bunların fazlasıyla olan sorunlar yüzünden hiçbir şey yapamadım 48 günüm kalmış bu günlerimi nasıl değerlendirebilirim?
Sanırım şu anda yapabileceğin en iyi şey sayısal derslerden çözümlü video izleme. İlk olarak normal soru çözümleri sonra yeni tarz soru çözümleri izle. Ama çok sıkı yapman lazım. Şu ana kadar soru çözme işini bitirip denemelere başlamış ve net yükseltmekte olman lazımdı. 2-3 hafta bu dediğimi yap sonra deneme çözmeye başla.

Yeni konular

Geri
Yukarı