LGS'ye 7 gün kaldı ve hiç çalışmadım

Sanayiye de adam lazım değil mi ?. Lise olmazsa orada da kendini geliştirip iyi bir usta olabilirsin, benim çok kişi gördüm iyi paralar kazanan ama önceliğin okumak olması daha iyi olur.

Son düzenleme:
Evet ama bazıları bunu anlamıyor.

Anlamasına senden benden iyi anlıyordur da insan bazen başaramadığını anlayınca kendi seçimini kabul ettirmek için doğruyu değiştirmeye çalışıyor.
Çocuk zaten kötü bir liseye gidecek ya da gidiyordur, şimdi buna iyi liseye gitseydin keşke dememiz sadece onun moralini bozmaktan başka bir şeye yaramayacak.
O da moralini bozmamak için 'kötü lise ile iyi lise arasında fark yok yea' diyor.
Hiç şahin ile Mercedes bir mi? Değil.

İnsanın hayatı gittiği lise ile başlar.
İyi lise: İyi üniversite, iyi eğitim.

Kötü lise: Sıkıntılı tipler, kötü eğitim, kötü hayat.

Arkadaşlar 8. sınıfım ve 8. sınıfımı komple boş boş oyun oynayarak geçirdim kaldı 1 hafta yeni farkına varıyorum yardım edin hiçbir okula gidemem liseyi okuyamam diye korkuyorum hiçbir şey bilmiyorum. Çarpım tablosu dahil. Galiba bittim arkadaşlar. Ne yapmalıyım?

Çarpım tablosu matematik için önemli değil, OBP iyiyse o şekilde yerleş.

İyi bir lisede ortalama bir öğrenci olmaktansa kötü bir lisede en iyisi ol, hem okul birinciliği kontenjanından istediğin üniversitede istediğin bölüme rahatça girersin.

Arkadaşlar 8. sınıfım ve 8. sınıfımı komple boş boş oyun oynayarak geçirdim kaldı 1 hafta yeni farkına varıyorum yardım edin hiçbir okula gidemem liseyi okuyamam diye korkuyorum hiçbir şey bilmiyorum. Çarpım tablosu dahil. Galiba bittim arkadaşlar. Ne yapmalıyım?
Yanıma otur kopyalaşalım(!) nasıl olsa ben bu zamana kadar boşuna 78-80 doğru için çalıştım.
Çarpım tablosu matematik için önemli değil, OBP iyiyse o şekilde yerleş.

İyi bir lisede ortalama bir öğrenci olmaktansa kötü bir lisede en iyisi ol, hem okul birinciliği kontenjanından istediğin üniversitede istediğin bölüme rahatça girersin.
Çarpım tablosu bilmemek ve en iyilik?

Lise için çalışanlar üniversite sınavı içinde çalışıyor, lise sınavına çalışmayan üniversite sınavına çalışmaz. Nitelikli lise yani robert koleji, özel alman lisesi, fransız liseleri, iyi fen liselerinden mezun olanlara bakıp ortalama ile alan kötü okullardan mezun olanların üniversitelerini kıyaslarsan farkını anlarsın. Ortalama bir liseden ortalama bir üniversiteye gidersin saydığım liselerden en iyi üniversitelere gidersin kıyaslayabilirsin ben bir örnek bırakayım,

Bir buna bak bir de ortalama liselere bak.

Baba parası yiyenler baba parası yemeye devam etmiş, çoğunluk vakıfta. Çalışan adam her yere gider, para zekanın alternatifi değil.

Yanıma otur kopyalaşalım(!) nasıl olsa ben bu zamana kadar boşuna 78-80 doğru için çalıştım.

Çarpım tablosu bilmemek ve en iyilik?

Matematik ezber değildir, bu dediğimi lise matematikte daha iyi anlarsın.

Geri
Yukarı