LGS'ye 7 gün kaldı ve hiç çalışmadım

Öğrenci çalışırsa lise önemsiz, dediğim gibi kimse gelip 'bu öğrencinin lisesi iyi' diyerek üniversiteye almıyor.

Lise önemli bir Robert koleji mezunlarına bir de meslek, Anadolu lisesi mezunlarına bak, o okula gidenler senle aynı zekada değil onlar en iyi okuldalar ve çalışıyorlar, kendini kandırma kötü lisedeysen kötü üniversiteye gideceksin, ortalamaysan ortalama olanına bunu değiştiremezsin sadece kendini kandırırsın.

Arkadaşlar 8. sınıfım ve 8. sınıfımı komple boş boş oyun oynayarak geçirdim kaldı 1 hafta yeni farkına varıyorum yardım edin hiçbir okula gidemem liseyi okuyamam diye korkuyorum hiçbir şey bilmiyorum. Çarpım tablosu dahil. Galiba bittim arkadaşlar. Ne yapmalıyım?

10. sınıf okuyan bir birey olarak söyleyeyim, hiç dert etme LGS'yi. Ben girmedim bile açıkçası, çok da umurumda olmadı lise. Yabancı ülkelerde CV'nde, işte Harvard'dan mezun oldum bilmem şu üniversitenin şusunu bitirdim diye anlatıyorsun, Türkiye'de üniversiteni vermen yetiyor. Ben ticaret ve kripto para madenciliği ile uğraşıyorum. 8-7'de çalışmayıp kendime yatırım yaptığım için çok mutluyum, imkanın varsa özele git. Ben gidiyorum pek de derslere çalışmıyorum yüksek not verip geçiyorlar, eğer yabancı ülkede okuyabilecek maddi durumun varsa lisede de çalışmana gerek yok. 1-2K Euro ile giriyorsun. Diyeceğim şey şu dostum, dert etme sınavda mantığına bak ezberine bakma. Baskıcı bir ailen varsa baskısını içinde dindir dışa vurma ki daha fazla artmasın. Sınav korkun varsa koy yüzünü yastığa düşün "ben bu sınavdan yüksek alırsam veya düşük alırsam ne olacak? Hayatım mı bitecek? Kafelerde mi çalışacağım?" kendi cevabımı söyleyeyim, lise sadece ortam edinmeye yarar, lisene göre belirlenir ortamın. İyi ortamı olan bir liseye düşersen ne mutlu sana, kötü olana düşersen sıkıntı yok. Sadece ortaokul arkadaşlarına yakın olmazsan biraz yalnız geçirirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendini kandırma kötü lisedeysen kötü üniversiteye gideceksin, ortalamaysan ortalama.

Bu dediğinin gram akla sığar mantığı yok, nasıl iyi bir lisede çalışmayan adam ile kötü bir lisede çalışan adamı aynı kefeye koyabiliyorsun?

Kendim bizzat ortaokulu özelde okudum ve yatmaya gelen çok fazla adam vardı, ayni şekilde liseyide özelde devam eden arkadaşlarım var (çoğu Türkiye'nin sayılı özel liselerinde devam ediyor) ve dediklerine göre genel tablonun aynı olduğu ve herkesin yine yatmaya geldiğini söylüyorlar.

Eğitim okulda gördüğünden ibaret değil. Sorgulayan adam her zaman başarılı olur.

Lise önemli bir robert koleji mezunlarına bir de meslek, Anadolu lisesi mezunlarına bak, o okula gidenler senle aynı zekada değil onlar en iyi okuldalar ve çalışıyorlar, kendini kandırma kötü lisedeysen kötü üniversiteye gideceksin, ortalamaysan ortalama olanına bunu değiştiremezsin sadece kendini kandırırsın.

Yanlış bilgi, imam hatipten çıkan komşum, YKS'den Marmara üniversite'sine girdi, tabii ki çok bir şey değil fakat bana göre yurt dışında okumak daha mantıklı. İnsanları körertmeye gerek yok, her şey başarılabilir. 5 yıl önce oyun bağımlısı insanken şu anda kolumda 6000TL'lik saat var ve lise okuyorum. Okul hiçbir şeydir, azim her şeydir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi, imam hatipten çıkan komşum, YKS'den Marmara üniversite'sine girdi, tabii ki çok bir şey değil fakat bana göre yurt dışında okumak daha mantıklı. İnsanları körertmeye gerek yok, her şey başarılabilir. 5 yıl önce oyun bağımlısı insanken şu anda kolumda 6000TL'lik saat var ve lise okuyorum. Okul hiçbir şeydir, azim her şeydir.
Okula girmek için ders çalışamayan birinden birşey olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı