LGS'ye az kala nasıl çalışılmalı?

Merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz gibi LGS sınavına 15 gün gibi bir şey kaldı ve benim bir sorunum var. Abiler, ben yeni nesil soru yapamıyorum (matematik), aslında yapıyorum ama bazen çoğu soruda sıkıntı çekiyorum. Konu eksiğim hiç yok, temel soruları çözerken gayet iyiyim ama şu insanların bağladığı şeyler bende çalışmıyor abi. Paragraf çözün diyorlar, günde kitap bitiyorum, Türkçe paragrafında aşırı iyiyim ama şu aptal yeni nesil matematiğini bir şekilde yapamıyorum. Diğer derslerimde iyiyim, bugüne kadar çok iyi notlar almış birisiyim, çokca onur belgesi falan da aldım ama şu yeni nesil soruları yapamıyorum. Aslında elimde olsa sınavı atlatır, üniversiteye hazırlanırım ama bugüne kadar aldığım iyi notlar ve bursluluk sınavını kazanmam gibi etkenlerle ailem benden fen lisesi veya iyi bir lise bekliyor. Son 15 gün yatmadan, uyumadan, canıma katarak yeni nesil çalışsam başarabilir miyim sizce?

Matematiktan branş denemesi al ama LGS'ye yakın bir şey al kolay ya da zor olması önemli değil zor olup yapamassan canını gereksiz yere sıkarsın hocalarının önerdiği bir branş denemesi al bir de bol bol genel deneme çözmeni öneririm geçen sene yüüzdelikler düştüğü için 12 mat doğrusuyla fen lisesine giden gördüm bir de diğer dersleri boşlama matematiği yapamıyorsan diğer derslerle açığını kapatmaya bak.

Kitap okumak birikim işidir son 16 gün kitap okumayla hiçbir şey olmaz son 16 gün kitap okuyumda şu soruları yapayım demek saçmalıktan başka bir şey değil.

Merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz gibi LGS sınavına 15 gün gibi bir şey kaldı ve benim bir sorunum var. Abiler, ben yeni nesil soru yapamıyorum (matematik), aslında yapıyorum ama bazen çoğu soruda sıkıntı çekiyorum. Konu eksiğim hiç yok, temel soruları çözerken gayet iyiyim ama şu insanların bağladığı şeyler bende çalışmıyor abi. Paragraf çözün diyorlar, günde kitap bitiyorum, Türkçe paragrafında aşırı iyiyim ama şu aptal yeni nesil matematiğini bir şekilde yapamıyorum. Diğer derslerimde iyiyim, bugüne kadar çok iyi notlar almış birisiyim, çokca onur belgesi falan da aldım ama şu yeni nesil soruları yapamıyorum. Aslında elimde olsa sınavı atlatır, üniversiteye hazırlanırım ama bugüne kadar aldığım iyi notlar ve bursluluk sınavını kazanmam gibi etkenlerle ailem benden fen lisesi veya iyi bir lise bekliyor. Son 15 gün yatmadan, uyumadan, canıma katarak yeni nesil çalışsam başarabilir miyim sizce?
Bol bol denemeler yapın ve kitap okuyun.

Kitap okumak okuduğumuzu anlamayı sağlar, daha da geliştirir. Yeni nesil sorularda okuduğunu anlama çok önemlidir.

Hocam eğer çok biliyorsanız siz önerebilirsiniz ben hocalarımdan duyduğum şeyleri diyorum bir sürü arkadaşım var çoğu ilde ilk 20ye giriyor hiçbiride şu son düzlükte kitap okumyor ya da kafasını dağıtmak için okuyor ben burada kafama göre yazmıyorum atrık kitap okuyupta matematik netlerini arttıramaz bol bol yeni nesil soru görmesi lazım.

Merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz gibi LGS sınavına 15 gün gibi bir şey kaldı ve benim bir sorunum var. Abiler, ben yeni nesil soru yapamıyorum (matematik), aslında yapıyorum ama bazen çoğu soruda sıkıntı çekiyorum. Konu eksiğim hiç yok, temel soruları çözerken gayet iyiyim ama şu insanların bağladığı şeyler bende çalışmıyor abi. Paragraf çözün diyorlar, günde kitap bitiyorum, Türkçe paragrafında aşırı iyiyim ama şu aptal yeni nesil matematiğini bir şekilde yapamıyorum. Diğer derslerimde iyiyim, bugüne kadar çok iyi notlar almış birisiyim, çokça onur belgesi falan da aldım ama şu yeni nesil soruları yapamıyorum. Aslında elimde olsa sınavı atlatır, üniversiteye hazırlanırım ama bugüne kadar aldığım iyi notlar ve bursluluk sınavını kazanmam gibi etkenlerle ailem benden fen lisesi veya iyi bir lise bekliyor. Son 15 gün yatmadan, uyumadan, canıma katarak yeni nesil çalışsam başarabilir miyim sizce?
Çözemediğin soruların varsa çözümlerini izle. Bunun başka yolu yok. Çöze çöze alışacaksın.

Geri
Yukarı