LGS'ye bugünden itibaren çalışılırsa 250 puan alınır mı?

Hocam öncelikle sınıfta eğitim engeli olan çocuk fenden 40 almıştı nasıl 25 almayı başardınız, ikincisi alınır kolay az bişey ingilizce Türkçe çalışın.

1 ay dershane gidip bırakmıştım. LGS'ye hiç çalışmadım. Sadece sınavlara odaklandım. Ders dinledim biraz LGS'ye az var bugünden itirbaren iyi çalışsam 250 puan alabilir miyim?
Sınav notlarım.
Din.
85.
Fen.
25.
Matematik.
50.
İnkılap.
80.
Türkçe.
70.
İngilizce.
Açıklanmadı.

Hocam düşünmekle zaman kaybetme. En sıkıntılı olan derslerinin üstüne git, gerçekten kendini zorla yaparsın bir şeyler. Ver telefonu annene gerekirse günde 10 saat çalış şu son 4 5 günlüğüne.

Arkadaşlar bırakın bu kadar endişelenmeyi LGS'de büyük ihtimal lise son sınıfta okula doğru düzgün gitmeyeceksiniz bile, önemli olan YKS ve kendi çalışmanız inanın bana çok iyi bir liseye gitmiyorsanız hiç bir işe yaramıyor lise.

250 alıp ne yapıcaksınız ben 360 ile güzel lise bulamadım obp ile mahalle okuluna gittim. Ama açtığın konu hakkında ise evet gayet yetiştirirsin fazlasını bile yaparsın ben de son 1 hafta çalışmıştım diyeceğim de onu da adam akıllı yapmadım sadece öğrenmediğim konulara baktım o kadar yetti. Bakmasam da yetermiş aslında baktıklarımdan çıkan soruları yapamadım. Ayrıca lgs den bağımsız olarak siz ortaokulda nasıl bu kadar düşük alabiliyorsunuz anlamıyorum yargılamak gibi olmasın ama bende veya okulumda mı bir gariplik var diye düşünüyorum ama okulum ilçedeki en iyi ortaokul 4 sene boyunca 95 altında ortalama getirmedim

250 alıp ne yapıcaksınız ben 360 ile güzel lise bulamadım obp ile mahalle okuluna gittim. Ama açtığın konu hakkında ise evet gayet yetiştirirsin fazlasını bile yaparsın ben de son 1 hafta çalışmıştım diyeceğim de onu da adam akıllı yapmadım sadece öğrenmediğim konulara baktım o kadar yetti. Bakmasam da yetermiş aslında baktıklarımdan çıkan soruları yapamadım. Ayrıca lgs den bağımsız olarak siz ortaokulda nasıl bu kadar düşük alabiliyorsunuz anlamıyorum yargılamak gibi olmasın ama bende veya okulumda mı bir gariplik var diye düşünüyorum ama okulum ilçedeki en iyi ortaokul 4 sene boyunca 95 altında ortalama getirmedim
He ayrıca bir şey daha eklemek istiyorum boşuna lgs için kasmayın kendinizi, yks sınavı döneminde ( 11-12) zaten iyi bir üniversite istiyorsanız her halükarda dershane veya özel eğitim almanız şart okul eğitimiyle imkansız.

Son düzenleme:
1 ay dershane gidip bırakmıştım. LGS'ye hiç çalışmadım. Sadece sınavlara odaklandım. Ders dinledim biraz LGS'ye az var bugünden itirbaren iyi çalışsam 250 puan alabilir miyim?
Sınav notlarım.
Din.
85.
Fen.
25.
Matematik.
50.
İnkılap.
80.
Türkçe.
70.
İngilizce.
Açıklanmadı.
Hiç çalışmamıştım ben ve 266 almıştım. Benden daha kötü durumda olan neredeyse okula hiç gelmeyen sınıf arkadaşım bile 320 falan almıştı. Acılar.

250 alıp ne yapacaksınız ben 360 ile güzel lise bulamadım OBP ile mahalle okuluna gittim. Ama açtığın konu hakkında ise evet gayet yetiştirirsin fazlasını bile yaparsın ben de son 1 hafta çalışmıştım diyeceğim de onu da adamakıllı yapmadım sadece öğrenmediğim konulara baktım o kadar yetti. Bakmasam da yeter miş aslında baktıklarımdan çıkan soruları yapamadım. Ayrıca LGS'den bağımsız olarak siz ortaokulda nasıl bu kadar düşük alabiliyorsunuz anlamıyorum yargılamak gibi olmasın ama bende veya okulumda mı bir gariplik var diye düşünüyorum ama okulum ilçedeki en iyi ortaokul 4 sene boyunca 95 altında ortalama getirmedim.

He ayrıca bir şey daha eklemek istiyorum boşuna LGS için kasmayın kendinizi, YKS sınavı döneminde ( 11-12) zaten iyi bir üniversite istiyorsanız her halükarda dershane veya özel eğitim almanız şart okul eğitimiyle imkansız.

Geçen sene sınıfta ingilizceden 5 alan vardı bu sene inkilaptan 5 alanda var okulda iyi alanlar varda genelde zayıf alıyoruz ben 250 bile alamayacağımı düşünüyorum.

Geçen sene sınıfta ingilizceden 5 alan vardı bu sene inkilaptan 5 alanda var okulda iyi alanlar varda genelde zayıf alıyoruz ben 250 bile alamayacağımı düşünüyorum.
Çok ilginç ben lisedeyim son gün çalışıp 60-70 civarları alıyorum bazı derslerden 80. Şimdiye kadarki en düşüğüm 30 idi ama bi 8 saat sonra matematik sınavı var rekorumu kıracağım gibi duruyor 🙂

Sınav notlarım.
Din.
85.
Fen.
25.
Matematik.
50.
İnkılap.
80.
Türkçe.
70.
İngilizce.
Açıklanmadı.

250 ile gideceğin liseden eğitim konusunda hiçbir şey bekleme eğitim diye gider serseri olur çıkarsın. Kendini bu tiplerden koru ve üniversite için hazırlan eğer üniversiyeyi de yapamayacağını düşünüyorsan meslek lisesine git üniversite okumadan dükkan açmaya çalış. Üniversite okumayı planlıyorsan sıkı çalışman lazım ama iyi bir yere gitmeyeceksen dediğim gibi boşuna gitmiş olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı