LGS'ye çalışamıyorum

Hiç bakmaması daha iyi çünkü normaldede iradesine yenik düşüyor zaten o 1.5-2 saat 1 gün sonra olur 3 saat en mantıklısı tamamen kaldırmak.
Kendisini sinirladiktan sonra 1-2 saat bilgisayar oynaması bence lgsyi kaybetmesine neden olmaz.Tabi bu süreyi geçmemeli.

İlk önce bunu yapabileceğine inanmalısın, çünkü her eylemin atası inanç. Eğer sen Negatif düşünürsen, sonuçlarda negatif olur. O yüzden pozitif olmaya çalış.

Bu arada bunları Antony Robbins adlı yazıcının "Sınırsız güç" kitabından ğrendim. O kitap bana çok şey kattı.

Merhaba.8.sınıf öğrencisiyim derslerim iyi olmasına rağmen bir türlü ders çalışamıyorum. En son LGS'ye 2 ay önce çalışmıştım. Kurslardan çıkkıp eve geliyorum bilgisayarın başına geçiyorum. Ve gün boyunca çıkamıyorum. Ne yaparsam düzenli olarak ders çalışabilirim?
Pcyi kaldırmadan da yapabilirsin. Çalışma salonu varsa kayıt yaptır, gündüz full orada çalış, yakınsa akşam 7-8'e kadar kalmaya çalış, akşam gelince yorulursun ve zamanla PCye oturma isteğin azalacak ve sınava odaklanman artacak. Çalışma ortamı varsa istek kendi kendine oluşacak emin ol. Bir süre sonra da PCye oturunca suçluluk hissedeceksin ve bu çok hoşuna gidecek 😀

PC'yi kaldırmadan da yapabilirsin. Çalışma salonu varsa kayıt yaptır, gündüz Full orada çalış, yakınsa akşam 7-8'e kadar kalmaya çalış, akşam gelince yorulursun ve zamanla PC'ye oturma isteğin azalacak ve sınava odaklanman artacak. Çalışma ortamı varsa istek kendi kendine oluşacak emin ol. Bir süre sonra da PC'ye oturunca suçluluk hissedeceksin ve bu çok hoşuna gidecek 😀

Hocam maalesef yaşadığım yerde çalışma salonu yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı