Liberalizm ile Gelişmeyen Bir Ülke Var mı?

Örnek vermemei isterseniz, insan öldürmek tüm dinler için kötüdür. Ancak söz konusu ailen olduğunda öldürmemek senin için kötü karşı taraf için iyidir. İyi ve kötü bir anda bireyselleşti değil mi? Din'e inanıp tanrı yolunda feda etseydi tek bir sonuç ortaya çıkardı. Bu örnekler artadabilir.

Sizin verdiğiniz örnek istisna ben gidip yalan söylersem çalarsam tecavüz edersem adam öldürsem yani ahlaksızlık sonucu ortaya çıkan suçları islersem bu her kişi için ahlaksızlık oluyor zaten Amerika'nın suç oranları ortada.

Sizin verdiğiniz örnek istisna ben gidip yalan söylersem çalarsam tecavüz edersem adam öldürsem yani ahlaksızlık sonucu ortaya çıkan suçları islersem bu her kişi için ahlaksızlık oluyor zaten Amerika'nın suç oranları ortada.
Tecavüz eden biri zevki için yapmıştır yani kendisi için iyi bizim için kötü:) Yine bireyselleşti.Hırsızlık sonucu para sahibi oldun ve refaha erdin yani çalan kişi için iyi bizim için kötü.Yine bireyselleşti:) Eklemek isterim tecavüzcüler kadar alçak kişiler olamaz dediğim şeyin yanlış anlaşılmasını istemem.

Tecavüz eden biri zevki için yapmıştır yani kendisi için iyi bizim için kötü:) yine bireyselleşti. Hırsızlık sonucu para sahibi oldun ve refaha erdin yani çalan kişi için iyi bizim için kötü. Yine bireyselleşti:)

Oooooooo böyle düşünürsek nasıl bir noktaya varacağız tecavüz eden adam zaten kötü bir şey ahlaksız bir şey yaptığını biliyor zaten ahlaksız bir insani referans almak mantıklı falan değil.

Evet iskandinav ülkeleri tam kapitalist ve biraz da sosyal devlet anlayışı vardır. Bu sebeple vergiler çok yüksektir. Aynı şey Avrupa içinde geçerlidir. Bu sebeple Avrupa 2008 yılından beri yerinde sayıyor. Geliri artmıyor.

Tamam liberal arkadaş. Hayatta liberaller ve anarşistler kadar ütopyada yaşayan insanlar görmedim.

Bence de hocam yarın bir gün sokak arasında bıçaklaninca da aynı enerjiyi korumanızı istiyorum sizden sonuçta ahlak bireyselmiş ya.
Ne okuduğunu anlıyorsun ne de düşüncelerini doğrulayıp konuşuyorsun.Üslubunda rahatsız edici.Ne demek istediğimi anlamak istemiyorsan oku geç,anlamayacağınız şeyler konusunda fikir belirtmek zorunda değilsiniz.

Geri
Yukarı