Linkin guvenli olduğu nasıl anlaşılır?

Ip Grabber diye bir şey var. Virüs olmasa bile iyi bir şey değil.
Anlatmaya çalıştığım şu, zaten her site IP adresinizi kayıt altına alıyor; Technopat bile alıyor ve saklıyor, Türkiye de IPv4 kullanıldığı için -gerekli önlemler alındığı sürece- IP adresi önemli bir veri değil. Dosya indirmediğiniz sürece korkmanıza gerek yok.

Anlatmaya çalıştığım şu, zaten her site IP adresinizi kayıt altına alıyor; Technopat bile alıyor ve saklıyor. Dosya indirmediğiniz sürece korkmanıza gerek yok.
İyi de ip'ni linki atanın almadığını nereden bileceksin? Grabify IP Logger & URL Shortener hosts file'ımda bunlar boşuna engellenmiş değil.

İyi de IP'ni linki atanın almadığını nereden bileceksin? Grabify IP Logger & URL Shortener hosts file'ımda bunlar boşuna engellenmiş değil.
Konu iyice amacından saptı, konu sahibinin cevabı: Dosya indirmediğin sürece güvendesin, güvensiz bir siteye girdiğini düşünürsen modemini resetle.

Linki atan alabilir, ben yukarda elimle paylaştım; papağan gibi aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum.

@Berkay Davas hocam benden daha bilgili, sanırım daha düzgün özet yapabilir; çünkü benim yazdıklarımı anlamıyorsunuz.
Bir aralar bu işlerle uğraştım ve emin olabilirsin exploitler sayesinde adamlar istediğini yapabiliyor. Bu işler düşündüğünüz gibi değil.
Maşallah, ülkede herkesin hackerlik geçmişi var; Tor indiren kendini hacker sanıyor.

Sonunda birisi açıkladı bunu.
İyi de ip'nin senin technopat hesabını bilen birinin eline geçmesi iyi mi? Tamam belki kısa vadede bir şey olmaz ama gerçek ip'nin bilinmemesi iyidir. Modemi resetlesen bile ip'ni bilen senin hakkında zaten bayağı bilgiyi bilmiş oluyor.
1612103176921.png

Bazen vpn bile yetersizdir. Tor ağının bile sıkıntılı olduğu dönemler oluyor. Bakınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konu iyice amacından saptı, konu sahibinin cevabı: Dosya indirmediğin sürece güvendesin, güvensiz bir siteye girdiğini düşünürsen modemini resetle.

Linki atan alabilir, ben yukarda elimle paylaştım; papağan gibi aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum.

@Berkay Davas hocam benden daha bilgili, sanırım daha düzgün özet yapabilir; çünkü benim yazdıklarımı anlamıyorsunuz.

Maşallah, ülkede herkesin hackerlik geçmişi var; Tor indiren kendini hacker sanıyor.
Haklısınız ama şöyle bir durum var.

Bazı siteler zaten girdiğin zaman bir dosya indirebiliyor? Doğru değil mi?
Demek istediğim istemsiz kendi kendine.

Yeni konular

Geri
Yukarı