Linux dağıtımı önerisi

Hocam NTFS ile yapınca ekran geldi şimdi videodan izleyerek yapmaya çalışacağım.
@bury me deep inside Hocam şuan ekranın sol üstünde minik beyaz bir çizgi var siyah zemin üzerinde.
Secure Boot ayarını kapattın mı? Windows'tan da "Hızlı Başlatma" ayarını kapat. Bunlar hatalara sebep olabilir.

ISO imajının MD5 veya SHA değerlerini de kontrol et.

Secure Boot ayarını kapattın mı? Windows'tan da "Hızlı Başlatma" ayarını kapat. Bunlar hatalara sebep olabilir.

ISO imajının MD5 veya SHA değerlerini de kontrol et.
Hocam hep ilkinde sorun çıkıyor ikinci denediğimde oluyor şuan kurulum ekranındayım. Bu nasıl bilgisayar? 🙂

@Kerem00 Hocam şuan disk bölümü yerindeyim sadece şuanki C: diskine kurmak istiyorum fakat nasıl yapacağım anlatabilir misiniz?
Diski mi sileceksiniz çift işletim sistemi mi kuracaksınız? Ona göre yönlendirme yapayım. Ayrıca disk bölümü yerinin fotoğrafını atarsanız çok iyi olur.

Diski mi sileceksiniz çift işletim sistemi mi kuracaksınız? Ona göre yönlendirme yapayım. Ayrıca disk bölümü yerinin fotoğrafını atarsanız çok iyi olur.
Hocam 150 GB görünen yere tek işletim sistemi olarak kurmak istiyorum.
Yani ne yapmam gerektiğini de anlatırsanız çok iyi olur.

Dosya Ekleri

• 20200812_181243.jpg
    20200812_181243.jpg
    614,7 KB · Görüntüleme: 26
  • 20200812_181241.jpg
    20200812_181241.jpg
    753 KB · Görüntüleme: 24
Hocam 150 GB görünen yere tek işletim sistemi olarak kurmak istiyorum.
150GB görünen yer Windows. Windows'u mu sileceksiniz? Geri dönmek eğer başka bir Windows bilgisayarınız yoksa baş ağrıtır söyleyeyim.

Ayrıca kurulumu "OEM kipi, yalnızca üreticiler için." olarak başlatmışsınız. Kurulumu iptal edin. Bir de birkaç önerim olacak. Bence Windows'un bulunduğu yerden 64GB bölün, Linux Mint'i oraya kurun. Bunun için de kurulumu iptal edeceksiniz zaten. Bu arada sisteminize UEFI kurulum mu yapıyorsunuz? Emin olamadım. Ona göre yönlendireceğim.

Bu arada sisteminize UEFI kurulum mu yapıyorsunuz? Emin olamadım. Ona göre yönlendireceğim.
UEFI değil, 14 yıllık bilgisayar.

İki işletim sistemi bilgisayara ağır gelip kastırmaz mı?
150GB görünen yer Windows. Windows'u mu sileceksiniz? Geri dönmek eğer başka bir Windows bilgisayarınız yoksa baş ağrıtır söyleyeyim.

Ayrıca kurulumu "OEM kipi, yalnızca üreticiler için." olarak başlatmışsınız. Kurulumu iptal edin. Bir de birkaç önerim olacak. Bence Windows'un bulunduğu yerden 64GB bölün, Linux Mint'i oraya kurun. Bunun için de kurulumu iptal edeceksiniz zaten. Bu arada sisteminize UEFI kurulum mu yapıyorsunuz? Emin olamadım. Ona göre yönlendireceğim.
Nasıl başlatmam lazım? En baştan anlatabilir misiniz zahmet olmazsa? Bayağı bir Linux cahiliyim sonuçta ilk defa kuruyorum. :)

UEFI değil, 14 yıllık bilgisayar.

İki işletim sistemi bilgisayara ağır gelip kastırmaz mı?
İki işletim sistemi aynı anda açılmadığı için kastırmayacaktır. sadece diskte yer kaplar yani. Siz benim dediğim gibi yapın. Beğenmezseniz Windows'a, Windows bir bilgisayar olmadan dönmek baş ağrıtıyor.

Kurulumu iptal edin. Windows'a dönüp "Disk Yönetimi"nden birimi küçültün. 64GB veya 32GB boş alan oluşturun. Zaten GNU/Linux dağıtımları kurulum sonrası 10GB alan falan kaplıyor. Sonra normal bir şekilde kurulum yapın.(Fotoğrafta OEM kurulum başlatmışsınız çünkü. Bu üreticilerin kullanması gereken kurulum tipi.)

Nasıl başlatmam lazım? En baştan anlatabilir misiniz zahmet olmazsa? Bayağı bir Linux cahiliyim sonuçta ilk defa kuruyorum. :)
En başta OEM yazmayan bir seçenek olması gerek. Deneme modunda başlatıp sonradan da kurabilirsiniz. İngilizce bildiğinizi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı