Linux güvenliği nasıl sağlanır?

Hiz farki olmasi icin bir sebep de yok zaten.

Bir Video'da Kdenlive gibi programların render sürelerinin uzadığını görmüştüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video buydu.

Flatpak Wine'ın düz Wine'dan farkları neler? Ayrıca performans fark ediyor mu?
Performans farkı olmaz ama flatpak sandbox env oluşturur her uygulama için. Dolayısıyla izole, sandbox bi installation olduğundan genelde silip yüklemesi daha kolay, sisteme zarar vermesi daha zor olur. İmkansız değil ama. Hala sonuçta sistemin kalanındaki dosyalara izinleri dahilinde erişim izni var.

Hiz farki olmasi icin bir sebep de yok zaten.

Aynen hocam. Bence flatpak güzel sistem yani ama insanlar farklı düşünebilir. En güzel taraflarından biri de mesela eski dağıtımlarda bile çalışıyor. Örneğin Ubuntu 18'e Yuzu emulatorün son sürümünü kullanamayız normalde ama flatpak ile kullanılıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Video buydu.
Videoya göre flatpak ve appimageler dnf ve apt'ta indirilen versiyonlarına göre daha hızlıymış.

Videoya göre flatpak ve appimageler dnf ve apt'ta indirilen versiyonlarına göre daha hızlıymış.
Dagitimlarin ozel guvenlik optimizasyonlari olabiliyor performansa negatif etkileri olan falan. Flatpak'ta tahminimce daha agresif performans optimizasyonlari kullaniliyor.

Video buydu.
O anlamda soylemedim arkadas Flatpak uygulamalari daha yavas degil dedi. Ben de yavas olmasi icin bir sebep yok anlaminda soyledim.

Son düzenleme:
Dagitimlarin ozel guvenlik optimizasyonlari olabiliyor performansa negatif etkileri olan falan. Flatpak'ta tahminimce daha agresif performans optimizasyonlari kullaniliyor.

O anlamda soylemedim arkadas flatpak uygulamalari daha yavas degil dedi. Ben de yavas olmasi icin bir sebep yok anlaminda soyledim.

Genelde açılma hızı dışında başka bir fark olmuyor. Zaten en bariz performans farkı olan şey render testiydi video da. Onun dışında hep aynı veya daha iyi.

Gerçi video da 2 yıllık, şimdi değişmiştir.

Genelde açılma hızı dışında başka bir fark olmuyor. Zaten en bariz performans farkı olan şey render testiydi video da. Onun dışında hep aynı veya daha iyi.

Gerçi video da 2 yıllık, şimdi değişmiştir.
Ben bir ara bakıyordum böyle videolara. Uygulama hızlarında ms'lik ufak farklar ile açılma hızı falan oluyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı