Linux hakkında bilgi edinebileceğim kaynaklar

Dağıtımları derlemeye ihtiyaç yok bildiğim kadarıyla. Daha önceden kendi sitesinden ISO dosyasını indirip kurmuştum. Ama her GNU/Linux dağıtımının kurulumu ile ilgili diyorsanız onu bilemem, doğrudur.
Gentoo diye bir dağıtım var. İçindeki bütün paketleri kendiniz derliyorsunuz. :D Kurulumu işlemcinize bağlı olarak 2-3 gün sürebilir. :D

KDE Manjaro hoşuma gitti kurabilir miyim? Bu işlerde yeniyim.
Ubuntu tabanlı dağıtımlarla başlayın. Kubuntu ve KDE Neon dağıtımları aynı masaüstü ortamını yani KDE Plasma'yı kullandığı için Manjaro KDE'ye benziyor.

RPi için indirme adresi.

Gentoo diye bir dağıtım var. İçindeki bütün paketleri kendiniz derliyorsunuz. :D Kurulumu işlemcinize bağlı olarak 2-3 gün sürebilir. :D

Kuracaktım ben bir ara, hala kuracağım.

Seneye Rasberry pi sistem kurmak istediğimden o yüzden sormak istedim. Seneye inşallah size bir inceleme/rehber konusu açarım. Para biriktirmeye ve araştırma şimdiden başladım. O yüzden bir bilgi edineyim diye konu açmak istedim.

Kuracaktım ben bir ara, hala kuracağım.
Şu linkteki Gentoo ile alakalı esprileri okursanız gülmekten nefesiniz kesilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki bu sanal makine ile işletim sistemi kurmak kaç saatimizi alıyor? Fazla uzun sürmesin. Günlük programlarım var. Yani bazı şeyler yapmak zorundayım.

Peki bu sanal makine ile işletim sistemi kurmak kaç saatimizi alıyor? Fazla uzun sürmesin. Günlük programlarım var. Yani bazı şeyler yapmak zorundayım.
Diske ve sanal makineye verdiğiniz çekirdek, RAM kapasitesine göre değişir. Belirtmeyi unutmuşum. Sanal makineye vereceğiniz çekirdek, disk ve RAM miktarını kendiniz belirliyorsunuz. Disk dediğime takılmayın, sanal makine diski sistemdeki bir dosyadan ibaret.

Yeni konular

Geri
Yukarı