Linux hakkında bilgi edinebileceğim kaynaklar

Taşınabilir anakart gibi bir şey sanırsam. Cep PC.

Öyle bir şey. Kredi kartı kadar bir şey. Bence çok güzel bir cihaz. Benim için artık oyun devrimi bittiği için böyle bir sistem kurasım geliyor. Yazılım çalışacağım, müzik dinle, ders çalış, yabancı dil çalış bu tarz işlerle uğraşacağım için yeterli olur diye düşünüyorum. Bir de Technopat'a girsin.

Taşınabilir ana kart gibi bir şey sanırsam. Cep Pc.
Öyle de denilebilir ama tek avantajı küçüklüğü olmasa gerek. Kullanım amacına göre değişir ama genelde çalışabileceği bir güç kaynağına bağlı kaldığı sürece varlığını bile unutuyorsunuz. İlk bir RADIUS server amaçlı kurmuştum, çok işimi görüyor. Sonra bir de Adguard Home kurup ağdaki tüm cihazlara reklam engelleme servisi sundum. Yakında yerel dosya depolama sunucusu işlemini de görecek gibi duruyor. 😅

Öyle de denilebilir ama tek avantajı küçüklüğü olmasa gerek. Kullanım amacına göre değişir ama genelde çalışabileceği bir güç kaynağına bağlı kaldığı sürece varlığını bile unutuyorsunuz. İlk bir RADIUS server amaçlı kurmuştum, çok işimi görüyor. Sonra bir de Adguard Home kurup ağdaki tüm cihazlara reklam engelleme servisi sundum. Yakında yerel dosya depolama sunucusu işlemini de görecek gibi duruyor. 😅
Bendede var sayılır. Minibookun için açtım küçücük bir ana kart ve 9 saat gidecek hayvan gibi Lityum pil. Alt yapı olsa STATIC IP ile site açardım.

Geri
Yukarı