Linux masaüstü ortamları

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9,3 KB · Görüntüleme: 57
KDE´nin eski sürümlerini severdim. Pardus 2011 kullanıyordu. Şimdi Unity kullanıyorum. Artık Canonical tarafından geliştirilmemesi üzücü. Hafif olduğu için belki ileride XFCE ya da LXDE´ye geçebilirim.

Onlar iyi de eski sistemlerin tam anlamı ile düşmanı.
Yoksa ayarları ve kullanışlılığı çok iyi tabii başka işletim sistemlerine benzetme konusu geçmek gerekiyor.
Siz haklı çıktınız. 🙂
Bugün uzun zamandır kullanmadığım Ubuntu 20.04 LTS kurup bıraktığım 4GB RAM'li Intel Core2 Duo P8700 bilgisayarımda anlamsız bir yavaşlama fark ettim. Daha sonra Kubuntu'ya geçme kararı aldım ve Kubuntu 20.04 LTS kurdum. KDE Plasma o kadar akıcı çalışıyor ki anlatamam. Ayrıca aradığım görselliği de bana sağladı.(Masaüstü bilgisayarımda GNOME kullanmaya devam edeceğim yine de. 😛)

Siz haklı çıktınız. 🙂
Bugün uzun zamandır kullanmadığım Ubuntu 20.04 LTS kurup bıraktığım 4GB RAM'li Intel Core2 Duo P8700 bilgisayarımda anlamsız bir yavaşlama fark ettim. Daha sonra Kubuntu'ya geçme kararı aldım ve Kubuntu 20.04 LTS kurdum. KDE Plasma o kadar akıcı çalışıyor ki anlatamam. Ayrıca aradığım görselliği de bana sağladı.(Masaüstü bilgisayarımda GNOME kullanmaya devam edeceğim yine de. 😛)
KDE Plasma, XFCE, LXDE, LXQT:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı