Linux oyun performansı nasıl?

Eğer oyun destekliyorsa Linux'ta arkada sistem daha az şey çalıştırdığı için belli bir düzeyde artar.

Windows 11'den beklentim bu eğer böyle olursa oyun için daha hızlı olur.

1613465918874.png

1613465982485.png

Linux öyle olmuyor. Tabanları çok farklı. Linux için ayrı programlar var. Hiç bilmeyen birisi iseniz geçince çok zorlanacaksınız. Program kurmak için bile kod yazmanız gerekiyor. Oyun tarafı hiç iyi değil Linux'un. Kesin iseniz Debian öneririm.
Bakin bilmeden yorum yapiyorsunuz yapmayin. Ustune yeni tanisan birine Debian oneriyorsunuz.
Oncelikle kod dediginiz sey komut. Debian onermenize ragmen sanirsam .deb paketlerinin tiklamayla kuruldugundan haberiniz yok. Su cumlede dogru olan tek sey Oyun tarafinin iyi olmamasi.

Cogunlukla CS:GO ve Valorant oynuyorum ve FPS dususleri yasadigim için gecmek istiyordum
Bilgileriniz için sağ olun biraz arastirma yapacağım olmadi bir deneyip sonuclari paylasirim sizlerle.
Valorant calismiyor, CS:GO'yu normal Windows gibi calistirabilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyun için, Linux herhalde en son tercih edilecek sistemdir. Oynadığınız oyun sadece CS:GO ise belki problem olmaz fakat diğer tüm oyunlarda ufak tefek sorunlar çıkacaktır. Bazı arkadaşlar Linux'u o kadar sevmiş ki biraz abartmaya ve yanlış yönlendirmeye başlamış. Oyun oynacak birinin Linux kullanması çok sağlıklı değil.

Geri
Yukarı