Linux yazılım tavsiyesi

Tüm hevesim yok oldu.. İşim için lol şart
2021'e kadar Lutris ile LoL oynamayı deneyebilirsiniz. Ben kullanmadım, kullananlar bazı problemler olduğunu fakat oynandığını söylüyorlardı. Yine de işiniz için stabilite açısından Windows'ta oynamanızı tavsiye ediyorum.

Tüm hevesim yok oldu.. İşim için lol şart
Hocam koskoca dota denen şaheser var linuxta LoL de kimmiş çakması direk :). Bazı eksikleri toplayayım Gnome ağır bir masaüstü değil aslında gdm güvenlik uğruna kendine ekstra bir X sessionu açtığı için 300mb kadar extra ram harcıyor, neredeyse 1 yıldır gnome kullanıyorum ve kesinlikle Plasmadan daha hızlı en azından benim makinamda. Plasmayı yi hiç rotational diske kurmuş iseniz aslında ne kadar yavaş bir masaüstü olduğunu anlamışsınızdır. O kadar ayrıntının getirdiği instabilite de cabası.

Linuxte ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bazı oyunlar bu sitede listelenmiş.

Top 31 Free Linux Games Everyone Should Be Playing in 2020

İnsanların liglerini ücret karşılığında istedikleri lige taşıyan kişiye booster denir. En iyi tanım bu heralde :D

Gördüğüm kadarıyla AMD GPU kullanıyorsunuz. CS:GO ve Minecraft gibi doğrudan GNU/Linux destekleyen oyunlarda Windows'tan daha yüksek FPS alacağınızı ve AMD sürücülerinin GNU/Linux'ta daha stabil olduğunu belirtmek isterim.
Sadece LOL oynadığım için diğer oyunlar pek ilgilendirmiyor beni. Ne kadar saçma ya..

Hocam koskoca dota denen şaheser var linuxta LoL de kimmiş çakması direk :). Bazı eksikleri toplayayım Gnome ağır bir masaüstü değil aslında gdm güvenlik uğruna kendine ekstra bir X sessionu açtığı için 300mb kadar extra ram harcıyor, neredeyse 1 yıldır gnome kullanıyorum ve kesinlikle Plasmadan daha hızlı en azından benim makinamda. Plasmayı yi hiç rotational diske kurmuş iseniz aslında ne kadar yavaş bir masaüstü olduğunu anlamışsınızdır. O kadar ayrıntının getirdiği instabilite de cabası.
Daha önce hiç dota oynamadım açıkcası oynamayı da düşünmüyorum:D. Bi kere lole başladık iş güç lolde yapıcak bir şey yok :(

Dual-Boot yapabilirsin.

Dual-Boot için 2 diskimin mi olması gerekiyor?

Geri
Yukarı