Linux'a geçilmeli mi?

Yazılım için VS lazım değil mi sadece? GCC, Vim bunları hesaba katmıyor muyuz? VS'in MacOS desteği nasıl bilen bilir.

Anlamıyorum şu olayı ya. Yazılım yapanlara rahatlık ve kolaylık sunan Visual Studio kullanmak varken komut satırı kullanmanın anlamı ne? Kaç yıldır böyle yazılım yapan birine gel kardeşim seni rahatından alıkoyuyoruz ama bizde de terminal var mı diyeceksin?

Anlamıyorum şu olayı ya. Yazılım yapanlara rahatlık ve kolaylık sunan Visual Studio kullanmak varken komut satırı kullanmanın anlamı ne? Kaç yıldır böyle yazılım yapan birine gel kardeşim seni rahatından alıkoyuyoruz ama bizde de terminal var mı diyeceksin?
Ben demiyorum ki VS'de kod yazılmaz, yazılır hatta alası yazılır. Ama bu demek değildir ki Linux'te kod yazılmaz ve evet diyeceğim bizde de terminal var. 20 GB indirmene, açılması için 10 dk beklemene gerek kalmayan bir compiler ve de bir text editör var.

Ben demiyorum ki VS'de kod yazılmaz, yazılır hatta alası yazılır. Ama bu demek değildir ki Linux'te kod yazılmaz ve evet diyeceğim bizde de terminal var. 20 GB indirmene, açılması için 10 dk beklemene gerek kalmayan bir compiler ve de bir text editör var.

Ben nerede demişim Linux'ta kod yazılmaz? :D

Ben nerede demişim Linux'ta kod yazılmaz? :D
Daha demin desteği yok fanboyluk yapma diyen sen değil miydin? Bu arada UNix-like sistemler yazılım için çok daha iyi bunu kabul etmeyen yoktur, varsa da ben bu saatten sonra hiçbir şey diyemem. Hala iki büyük Unix-like OS'den biri MacOS'de olup Linux'te olmayan gizemli artısının ne olduğunu açıklamadın VS dışında.

Daha demin desteği yok fanboyluk yapma diyen sen değil miydin? Bu arada UNix-like sistemler yazılım için çok daha iyi bunu kabul etmeyen yoktur, varsa da ben bu saatten sonra hiçbir şey diyemem. Hala MacOS'in ne artısı olduğunu açıklamadın VS dışında.

VS'nin desteği yok dedim. Yazılım yapılmaz demedim. Sakin olun sinirlenmeyin. Linux'unuza laf atmadık. Doğruları konuşuyoruz sinirleniyorsunuz 😂

VS'nin desteği yok dedim. Yazılım yapılmaz demedim. Sakin olun sinirlenmeyin. Linux'unuza laf atmadık. Doğruları konuşuyoruz sinirleniyorsunuz 😂
Sinirlendiğimi nereden düşünüyorsun? Doğruları konuşun ama herkesin bildiği ve umursamadığı doğruları konuşursanız bir yere varamayız. 1+1=2 bu arada. Neyse, herkes istediğinde kodlasın, bana Vim kolay gelir sana VS Code. Ben NASM kullanırım sen GASM değişir yani. Ancak şunu da unutmamak lazım, VS rahattır bunu kabul ediyorum ama GCC ile compile etmek de çok zor değil yani.

Son düzenleme:
UNIX benzeri sistemler yazılım ve kodlama açısından daha iyidir. Çünkü kullandıkları terminal aşırı kolay ve anlaşılabilir UNIX Terminal'e sahiptirler. Windows'ta bu tarz terminal yok. WSL ile UNIX Terminal kullanılabilir belki. Hiç denemedim. Ayrıca VirtualBox ile Linux Dağıtımlarını kullanabilirsiniz. Diğer bir önerim şu olacak. Hackintosh sisteminiz varsa tek diske macOS kurun ve Parallels Desktop indirin. En iyi sanallaştırma yazılımı. Linux ve Windows aşırı iyi çalışıyor. Hackintosh yapmayacaksanız ve performans önemliyse çift işletim sistemi kurun.

Geri
Yukarı