Linux'a neden ön yargılı yaklaşılıyor?

Sürücü desteği yok. (Wi-Fi gibi bir donanım çalışmadığında yenisi al gibi geri dönüşler.)
İleri düzey de kullanım için, ileri seviyede İngilizce bilgisi gerekiyor.
Terminal ekranı için gerekli komutları bilmek gerekiyor.
Herhangi bir hata için en az 30 dk araştırma yapmak gerekiyor.(Wi-Fi monitör modunu kapatamadım bir türlü :D)

Linux üzerinde genelde çok fazla çalışabilecek bir oyun olmadığı için insanlar önyargıyla yaklaşıyor. En basit Steam üzerindeki her oyun Linux uyumlu değil. Bir de Linux'da bazı işleri termiale elle yazarak yapmak gerekiyor. Exe programları bu zahmetten kurtardığı için insanların bayağı işine geliyor. Yoksa bilene ve uğraşmayı sevene gayet cillop gibi bir işletim sistemi.

Programlama ile uğraşmıyorsan ya da sadece günlük kullanım için kullanmayacaksan Linux kullanmanın bir mantığı olduğunu düşünmüyor insanlar. Bence haklılar.

Haklı değiller. 14 yaşındayım ve bazen oyun oynuyorum bazen günlük işlerimi yapıyorum. Ona rağmen kullandığım dağıtım:

1639344467557.png

Ve memnunum.
Linux üzerinde genelde çok fazla çalışabilecek bir oyun olmadığı için insanlar önyargıyla yaklaşıyor. En basit Steam üzerindeki her oyun Linux uyumlu değil. Bir de Linux'da bazı işleri termiale elle yazarak yapmak gerekiyor. Exe programları bu zahmetten kurtardığı için insanların bayağı işine geliyor. Yoksa bilene ve uğraşmayı sevene gayet cillop gibi bir işletim sistemi.

Proton ile Steam oyunları çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı