Linux'dan Windows'a dönme

Seveni vardır karışamam. Ben kullanamadım değiştirmem lazım. Ne de olsa zevkler ve renkler tartışılmaz 😀
Șahsen ben günlük ișler için kullanıyorum, yazı video vs. Ama oyun için Windows. 👍

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonrası için macOS Big Sur veya Catalina ISO dosyasını nereden bulabilirim? Ve Rufus'tan kurulur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonrası için macOS Big Sur veya Catalina ISO dosyasını nereden bulabilirim? Ve Rufus'tan kurulur mu?
4GB belleğe sadece Online imaj yazabilirsin. ISO değil RAW/DMG uzantılı oluyor. Bu arada, imzadaki sisteme nasıl Catalina/Big Sur kurmayı planlıyorsun? Kaldı ki R7 240'ı da VGA/dönüştürücü ile kullandığını tahmin ediyorum. Rufus değil, Win32 Disk Imager ile yazılmasını öneriyoruz.

4GB belleğe sadece Online imaj yazabilirsin. ISO değil RAW/DMG uzantılı oluyor. Bu arada, imzadaki sisteme nasıl Catalina/Big Sur kurmayı planlıyorsun? Kaldı ki R7 240'ı da VGA/dönüştürücü ile kullandığını tahmin ediyorum. Rufus değil, Win32 Disk Imager ile yazılmasını öneriyoruz.

Sonrası içinden kastım yeni flash aldığımdaydı. Destekler mi yani?

Nasıl kuracağını planladığını soruyorum, sence destekler mi? R7 240'ı zar zor Mojave'de tanıtıyorlardı en son, o da bir ton FakeID denemesi ile. Başka konuların altına da sistemim uyumlu mu diye yazmak yerine ilk önce macOS'da bir konu açıp sistemini belirt. Madem uyumlu olduğunu bilmiyorsun, böyle bir konu açıp ISO istemenin mantığı nedir?

Sudo kodu çok saçma değil mi? Yıllarca Windows kullandıktan sonra Exe dosyasının arşiv halinde açılması zor geliyor. Alışamadım, alışmak istemedim.
Sudo komutu Windows'taki UAC evet veya hayır uyarısı ile aynı işlevi görüyor her programa yönetici izni vermek istemezsiniz her halde?

.exe dosyaları Windows programlarıdır. Wine ile her zaman çalıştıramayabilirsiniz tavsiyem kullandığınız programların alternatiflerini bulmanızdır. Oyun kurmak istiyorsanız Lutris veya Steam Play tavsiye ederim.

GNU/Linux'da program yüklemek daha basittir aslında. Büyük dağıtımların kendi uygulama mağazalarının olması bir kenara, yapmanız gereken tek şey bir satırlık komut yazmak. İsteğiniz dışında yüklenen adware yazılımlar yok, virüs derdi yok... Bir gün tekrar şans verebilirsiniz belki.

Geri
Yukarı