Rehber Linux'de Microsoft Edge kurmak ve eşitleme özelliğini aktif etmek

Öncelikle iyi forumlar, ben Linux Mint kullanıyorum. Daha önceden Windows 8.1 kullanmıştım ve Microsoft Edge'i çok beğenmiştim çünkü çok hızlı çalışıyordu. Bende Linux Mint'de kurulum ve eşitleme özelliğini aktif hale getirme hakkında bir rehber hazırlamaya karar verdim.

Öncelikle Microsoft Edge Insider sitesine gidiyoruz. Ve Linux dağıtımımızın altyapısına göre bir dosyayı indiriyoruz.
1617176327450.png

İndiriğimiz dosyaya sağ tıklayalım ve gdebi paket kurucu aracılığıyla Edge'i kuruyoruz.
Not: Arch tabanlı sistem kullanan arkadaşlar şu kodlar ile indirebilir.sudo pacman -S yay yay -S microsoft-edge-dev-bin
1617176801710.png

Edge'i açıyoruz ve edge://flags/ adresine gidiyoruz. Ve arama kısmına MSA sign in yazıyoruz ve enabled hale getiriyoruz. Ben burada @26318 hocamın rehberindeki ayarları yapıyorum. Aynı fotoğrafları paylaşmayacağım çünkü burada aynı fotoğrafları paylaşırsam hocamın rehberine ve hocama saygısızlık etmiş olurum. Bu linkten hocamın rehberine ulaşabilirsiniz.

Sormak istediğiniz veya eklememi istediğiniz bir şey olursa bana ulaşabilirsiniz. İyi forumlar görüşürüz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı