Linux'tan Windows 8.1'e geçmek mantıklı mı?

Linux Mint Cinnamon Manjaro kullandım ve şu an kullandığım dağıtım Linux Mint 19.3 Xfce.

Peki Windows 8.1'i Single langue Microsoft'un kendi sitesinden mi yükleyeyim? Ya da hangi sürümü yükleyeyim?

Windows 8.1 Pro'nun bir sürü uğraştıracak kodu falan var diye biliyorum.

O dağıtımlar sizin bilgisayarınız için performans sorunu oluşturduysa fazla bloated uygulama ile gelmiş olduğu için olabilir. Arch linux kurarsanız performans farkını görürsünüz. Bilgisayarı ne için kullanıyorsunuz söylemediniz ama antiX distro da kurulabilir. Hatta DE kurmak yerine wm tercih bile edebilirsiniz ama bu opsiyonel.

Son düzenleme:
O dağıtımlar sizin bilgisayarınız için performans sorunu oluşturduysa fazla bloated uygulama ile gelmiş olduğu için olabilir. Saf Arch kurarsanız performans farkını görürsünüz. Bilgisayarı ne için kullanıyorsunuz söylemediniz ama antiX distro da kurulabilir. Hatta DE kurmak yerine wm tercih bile edebilirsiniz ama bu opsiyonel.
Yeni kullanıcılara Saf Arch Linux önermek pek mantıklı değil. Arch Linux tabanlı basit dağıtımlar olabilir mesela.

Yeni kullanıcılara Saf Arch Linux önermek pek mantıklı değil. Arch Linux tabanlı basit dağıtımlar olabilir mesela.
Yeni kullanıcıyım demedi ki? Zaten linux kullanan birisiymiş. Ayrıca arch kurmak zor değil? Bu forum da dolusuyla kurulum sayfası var ve ben yarım saatte sadece kopyala yapıştır yaparak kurdum.

Saf yazmam yanlış bir yere çekmiş olabilir mi? Yani saf olunca farklı bir yükleme şekli mi var? Arch linux yazmam daha doğru sanırım.

Yeni kullanıcıyım demedi ki? Zaten linux kullanan birisiymiş. Ayrıca arch kurmak zor değil? Bu forum da dolusuyla kurulum sayfası var ve ben yarım saatte sadece kopyala yapıştır yaparak kurdum.
Sizce yeni kullanıcı olmasa yaşadığı sorunu net bir şekilde anlatmaz mıydı? Şahsen buradan bakınca Linux tarafına yeni geçmiş biri görüyorum. Ki konu sahibinin sorduğu sorular da gayet normal.

Arch Linux kurulumu zor demedim zaten. Sorun, ondan sonra oluşacak sorunlar. Bu herhangi bir şey olabilir. Spesifik bir örnek aklıma gelmiyor şu an. Linux tarafına biraz daha aşina olduğu zaman Arch Linux kullanmak isteyebilir.

Lutris'ten League of Legends yükledikten sonra sorun yaşadadım. CS 1.6 yüklerken sorun yaşadım hatta CS 1.6 yoktu.
Sistem özellikleriniz LoL için az değil mi? Windows üzerindeyken oynayabiliyor muydunuz? CS 1.6 eğer Steam hesabınızda varsa rahatlıkla oynanır.

Geri
Yukarı