Linux'u sadece terminal ekranı ve işe yaramaz bir sistem olarak gören insanlar

Bende hiç Linux kullanmadım, kullanmamda zor gibi gözüküyor. Çok bir bilgim de yok hakkında ama çoğu server kiralama sitelerinde falan bu işletim seçeneği opsiyonunu gördüğüm için aklımda bazı işler için demek ki çok avantaj sağlayan bir işletim sistemi olarak kafamda yer edinmiş.

Bende hiç Linux kullanmadım, kullanmamda zor gibi gözüküyor. Çok bir bilgim de yok hakkında ama çoğu server kiralama sitelerinde falan bu işletim seçeneği opsiyonunu gördüğüm için aklımda bazı işler için demek ki çok avantaj sağlayan bir işletim sistemi olarak kafamda yer edinmiş.
Zaten; oyun oynamak, içerik üretmek gibi kullanımlarda, Windows kadar verimli değil.
Üstelik sanal doygunluğu bir türlü bulamadım :).
www.protondb.com bir sürü oyun destekliyor. Bu konuda, Mac'ten avantajlı herhalde.

Arada takılmak için kullanırım. Özelleştirme falan yapıyorsun ya ondan. Güzel oluyor.

Burada @46imt'yi tebrik ediyorum. İnsanlara Linux'un terminal değil daha güzel ortam olduğunu gösteriyor.

Teşekkür ederim ayrıca gelecek Linux zamanında bu algıyı ülkemizde tam kırarken o zamanlar çoğu dağıtım ses sürücünün bile tanımazken (bazılarını) gelecek Linux hepsini tanıyordu kullanıcıya çok kolaylık sağlamıştı ama malum Microsoft işe uyandı ve ülkemizde bulanan yandaşları ile bitirdiler gelecek Linux gibi güzel bir projeyi hala ayakta olsaydı bugün Pardus, pisi, manjora, Linux Mint falan konuşmazdı hiç kimse.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı