Linux'un Geleceği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben internetin olduğu her Allah'ın dk. reklam çıkmasında rahatsız oluyorum.Android'de hiç olmasa önüne geçebiliyorum.
Hangi tarayıcıyı kullanıyordunuz bilmiyorum ama reklamlarla karşılaştığım birkaç yer var. YouTube ki bu premium alarak çözülebiliyor. Diğeri ise çok egzantirik sitelerin arada pop-up reklamları olabiliyor ama onun dışında pek reklama denk gelmedim. Ne gibi bir sıkıntı yaşadınız?

Hangi tarayıcıyı kullanıyordunuz bilmiyorum ama reklamlarla karşılaştığım birkaç yer var. YouTube ki bu Premium alarak çözülebiliyor. Diğeri ise çok egzantirik sitelerin arada pop-up reklamları olabiliyor ama onun dışında pek reklama denk gelmedim. Ne gibi bir sıkıntı yaşadınız?

Şimdi akort programı kullanıyorum onda çıkıyor.
Dancing Line oyununa bayılıyorum onda her el birden sonra 1 reklam
YouTube'da öyle zaten.
Algoritma akış şemaları test programı var onda ha bire çıkıyordu.
Fox FM müzik video indiremez oluyordum.

Kullanım amaçlarına göre çok yahu. İyi ki bozuldu da kullanmıyorum.
Android'de script ya da başka şeyler ile bu durumun önüne geçiyorum.

Ayrıca hocam bilgisayardan belge falan atamamak ya da bir dosya yöneticisi bile
olmaması çok can sıkıyor. Telefon dışa çok kapalı.
Emanet gibi duruyor elde ya.

Ama ben o cihaza istediğim gibi müdahale etmeliyim sonuçta benim yani.

Son düzenleme:
Şimdi akort programı kullanıyorum onda çıkıyor.
Dancing Line oyununa bayılıyorum onda her el birden sonra 1 reklam
YouTube'da öyle zaten.
Algoritma akış şemaları test programı var onda ha bire çıkıyordu.
Fox FM müzik video indiremez oluyordum.

Kullanım amaçlarına göre çok yahu. İyi ki bozuldu da kullanmıyorum.
Android'de script ya da başka şeyler ile bu durumun önüne geçiyorum.

Ayrıca hocam bilgisayardan belge falan atamamak ya da bir dosya yöneticisi bile
Olmaması çok can sıkıyor. Telefon dışa çok kapalı.
Emanet gibi duruyor elde ya.
Aslında nasıl Linux tabanlı bir sistemi tecrübesiz biri kullanırsa müdahale edemediği gibi iOS de öyle bence. Biraz araştırılırsa birçok şeyin alternatifi bulunur. Müzik, video ve birçok şeyi indirebilmek adına kullanabileceğiniz ayrı tarayıcı uygulamaları var. Kaldı ki diğer belgeler için de Safari artık indirme yöneticisi içeriyor.
İnternete ihtiyacınızın olmadığı oyunlarda veri kullanımı kısmından tek tek internet erişimini kapatabiliyorsunuz uygulamalar için. Ama internet kullanımına dayalı bir oyunda reklam alıyorsanız birçok uygulamanın pro versiyonu var. Ve demek istiyorum ki geliştiriciler de taş yemeyecek.
3uTools adında iTunes'a alternatif bir yönetim programı var. Telefonu kaç döngü şarj ettiğinizden sanal lokasyon ayarlarına kadar her şeyi sıkıntısız halledebiliyorsunuz. Lakin elbet daha ileri işlemler için Jailbreak gerekiyor.

Aslında nasıl Linux tabanlı bir sistemi tecrübesiz biri kullanırsa müdahale edemediği gibi iOS de öyle bence. Biraz araştırılırsa birçok şeyin alternatifi bulunur. Müzik, video ve birçok şeyi indirebilmek adına kullanabileceğiniz ayrı tarayıcı uygulamaları var. Kaldı ki diğer belgeler için de Safari artık indirme yöneticisi içeriyor.
İnternete ihtiyacınızın olmadığı oyunlarda veri kullanımı kısmından tek tek internet erişimini kapatabiliyorsunuz uygulamalar için. Ama internet kullanımına dayalı bir oyunda reklam alıyorsanız birçok uygulamanın pro versiyonu var. Ve demek istiyorum ki geliştiriciler de taş yemeyecek.
3uTools adında iTunes'a alternatif bir yönetim programı var. Telefonu kaç döngü şarj ettiğinizden sanal lokasyon ayarlarına kadar her şeyi sıkıntısız halledebiliyorsunuz. Lakin elbet daha ileri işlemler için Jailbreak gerekiyor.
Hocam yemezler zaten.

Hocam yemezler zaten.
O kısma eminim ama işletim sistemleri hakkında tartışacak çok şey var. Konuyu iOS'e kaydırarak dağıtmak istemem ama keşfetmek güzeldir. Bence Linux kullanıcısı olarak derinlerine dalarsanız nasıl daha kullanışlı hale getirebileceğinizi görebilirsiniz.

O kısma eminim ama işletim sistemleri hakkında tartışacak çok şey var. Konuyu iOS'e kaydırarak dağıtmak istemem ama keşfetmek güzeldir. Bence Linux kullanıcısı olarak derinlerine dalarsanız nasıl daha kullanışlı hale getirebileceğinizi görebilirsiniz.
Ben Linux'a bayılıyorum hocam. Her şey ile sizin.

Ben Linux'a bayılıyorum hocam. Her şey ile sizin.
Ben de kendimi uğraşıp öğrenmeye açık hissettiğim zaman bir Linux dağıtımına geçeceğim. Deepin OS gibi bir tasarıma sahip olup akıcı ve stabil olmasını istiyorum. Gerçi tasarımını tweak ile MacOS masaüstüne benzetebilirim dediğiniz gibi açık her konuda. Öneriniz varsa güncelleme sıkıntısı çekmeyen ve kaynak kullanımı güzel bir dağıtım istiyorum.

Ben de kendimi uğraşıp öğrenmeye açık hissettiğim zaman bir Linux dağıtımına geçeceğim. Deep'in OS gibi bir tasarıma sahip olup akıcı ve stabil olmasını istiyorum. Gerçi tasarımını Tweak ile macOS masaüstüne benzetebilirim dediğiniz gibi açık her konuda. Öneriniz varsa güncelleme sıkıntısı çekmeyen ve kaynak kullanımı güzel bir dağıtım istiyorum.

Deep'in OS. DDE masaüstü kullanıyor ama kasma yok hocam.
PC RAM 2 GB
İşlemci hızı 1.44 GHz

Ayrıca Lutris baya gelişmiş ya.Yapısında bulunan Wine 5.5 ile LoL oynatıyor.

Çok denedim Linux ama beni kendine bağlayan Deepin OS.
Şuan Deepin OS 20 Beta. Full sürüm çıktı çıkacak. Çıkınca deneyin derim.

Son düzenleme:
Sistem Witcher 3 oynatsa yeter bana 😂.
Protondan bakim hemen.
Sistem Witcher 3 oynatsa yeter bana 😂.
Screen Capture_select-area_20200703035250.png

Windows ortamın da hangi sistem gereksinimleri gerekiyorsa bu oyun için, Linux'tada onları kullanırsanız kasmaz. Platin seviyesinde oynanış notu almış yani en yüksek.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı