Lise açığa alınıp istenilen okulda okunulabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Lalexxçiçek

Centipat
Daha fazla  
Ben LGS'de istediğim okulu tutturamadım maalesef. Okul bize yakın ve bayağı tanıdık var. Acaba kendi okulumu açığa alıp açık sınavlarına girip sadece ders dinlemek ve oradaki normal öğrenciler gibi sosyalleşebilir miyim? Yani o okulda okuyacağım ama sadece sınavlar açıktan olacak ve yoklamalarda adım olacak, yani karneme işlemeyecek. Zaten dersleri iyi olan bir öğrenciyim, kimseye de sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okulda tanıdık varsa torpille girebilirsin zaten. Dediğiniz şey mümkün değil.

Lisede bende aynı sorunu yaşayıp ya okul değiştirmek yada açığa geçip dershane ile eğitim ve sosyal çevrede düzen disiplin elde etmek istemiştim tabi ailemi, akrabaları ikna edemedim 10 yıl önce daha moda olmamıştı açığa geçip sınava hazırlanmak.

O zaman dershaneler daha butik liselere de dönüşmemişti, büyük özel liselerde çok pahalı ve puan sınav vb gibi şartlardan mümkün olan bir şey değildi.

Fakat şimdi butik lise haline gelen dershaneleri araştırmanı tavsiye ederim. Açık lise öğrencisi olarak dershaneye gidebilirsin fakat başka bir lisenin derslerine girmek her halukarda sorun çıkarmaya ve tepki çekme riskini de yanında getirir.

Dershanelerde diploma, sınav notunun kaderini belirlemesi gibi telafisi zor kaygılar yok ama özel veya en rahat lisede bile bu parametre senin için sorun, engel, problem çıkarmaya çok müsait ne yazık ki.

Okulda tanıdık varsa torpille girebilirsin zaten. Dediğiniz şey mümkün değil.
Torpil hala var mı ben her şey sistem üzerinden yapılıyor diye biliyorum. Yani okuldaki tanıdık kişi sistemle mi oynayacak?

Kazanamadığın okula seni alırlar mı sence?
Tanıdık varsa neden olmasın ve yapacağım şey yasal diye düşünüyorum çünkü sistemlik bir durum yok sadece ders dinlemeye gelicem

Torpil hala var mı ben her şey sistem üzerinden yapılıyor diye biliyorum. Yani okuldaki tanıdık kişi sistemle mi oynayacak?

Tanıdık varsa neden olmasın ve yapacağım şey yasal diye düşünüyorum çünkü sistemlik bir durum yok sadece ders dinlemeye geleyeceğim

Evet var, müdür de müdahale edebiliyor. Geçen hafta şahit oldum bir torpil olayına.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı