Lise çok zor

Evde konulara kendin de çalışacaksın mecburen.
(Sınıftakiler da aynı mı düşünüyor seninle?)

Yani millet nispeten daha iyi mesela yapılan sözlüden 10 kişi benim gibi kaldı 15 kişi ucu ucuna geçti 10 kişide 55-60 yaptı en fazla 65 yapan vardı.

Liseye yeni geçtim LGS de %6'lık bir dilimim vardı fakat lise sınavları aşırı zor ve yapamıyorum, yetişmiyor konular. Aşırı detay ve ortam aşırı gerici, sınav olduk 40 aldım ve kendime hiç güvenmiyorum. Öneriniz var mıdır?

Sınavlar artık Full açık uçlu kısa cevaplı olacağı için sıklıkla ders çalışmanızı tavsiye ederim.

İlköğretim öğretmenlerine bu sebepten çok kızıyorum. Öğrencileri rahatlığa alıştırıp, zorluğa alıştırmayıp bedavadan not veriyor ve sonrasında da öğrenci başarılı öğrenci olduğunu, yapabildiğini düşünüyor fakat hakkı olmayan notu almamış oluyor ve sonra liseye geçince de ortaokulda başarılı öğrenciydim, lisede niye yapamıyorum diyor.

Bir de bunun lise versiyonu var. Bedavadan not dağıtan lise öğretmenleri de var ve öğrenci de aynı şekilde rahatlığa alışıyor. Bir şekilde üniversite kazanıp üniversiteye gidince derslerin çoğunluğundan başarısız oluyor ve tekrardan öğrencinin depresyona girmesine sebep oluyor. Günü gününe dersinize çalışın ve uğraşın, hakkınız olan notu alın. Bir bakmışsınız ki notlarınız yavaş yavaş yükselmeye başlayacak ancak bunun için de günlük çalışmalısınız.

Geri
Yukarı