Lise çok mu zor?

Hayır, aksine çok basit. Dersi dinleyin ve derslerin düzenini bozmayın zaten otomatik olarak teşekkür alıyorsunuz. Zaten okulunuza bağlı olarak genelde öğretmenler öğrencinin durumuna göre sözlüsünü yüksek vermeye çalışıyor. Sınavlardan da 75 - 85 arası notlar alınırsa rahatlıkla taktir alınır.

Ortaokulda ortalamam 95-97 civarları takılırdı. Lisede 87, 81, 91 diye gidiyor. Çalışma seviyem ortaokuldakiyle aynı. Ona göre düşün kendin.

9. sınıfa geçtim. Derslere çalışıp takdir almak istiyorum ama bazılarından sınıfı geçersen şükret gibi şeyler duyuyorum. Lise çok mu zor, çalışsam yapamaz mıyım?

Gittiğin liseye göre değişir. Benim abim fen lisesinde benim 100 katım ders çalıştı takdir alamadı ben hiç çalışmadım takdir aldım.

Lisede en önemli faktörlerden biri arkadaşlarının kafasından ilerlememek.
Hiçbir arkadaşına uyma, ha kafa dengi birini bulursan bile okul dışı eğlenebilirsin.
Önemli diğer faktörlerden biri ise bol bol ders çalış.

Gittiğin liseye göre değişir. Benim abim fen lisesinde benim 100 katım ders çalıştı takdir alamadı ben hiç çalışmadım takdir aldım.

Boş çalışmış demek ki. Gerektiği gibi ve gerektiği kadar çalışırsan her sınav kolay gelir. Bende fen lisesindeyim günde 2 3 saat düzenli çalışma ile 92 93 ortalama rahat yapılıyor.

9. sınıfa geçtim. Derslere çalışıp takdir almak istiyorum ama bazılarından sınıfı geçersen şükret gibi şeyler duyuyorum. Lise çok mu zor, çalışsam yapamaz mıyım?

Hocam 11.sınıfta(şu an 12yim) matematik sınavı vardı bir sonraki gün gece 3'e kadar arkadaşlarala LoL girdik sınavdan 99 aldım çalışsaydım 100 alırmışım :D
Dersleri fazla kafana takma dersi derste anlamaya çalış ben defter tutan bir tip değilim sen tut sözlüler defterden veriliyor onun dışından istersen sınavdan önceki gece çalışma kağıdı hazırla ona çalış ekstra bir şey yapmıyordum ben fazla kafana takma kısacası eğer 0 alıcağın kesinde kopya çek geç.

Yeni konular

Geri
Yukarı