Lise zor mu?

Okul birincisi olarak bilgilendirelim. İlk olarak lise ortaokuldan daha zordur. Sonrasında eğer 9. sınıfta çok çalışırsanız 3 yıl rahat edersiniz. 9. sınıfta çalışmazsanız zor olmayan şey size ileriki sınıflarda zor gelir. 9. sınıfa başladıktan sonra fizik dersi kolay gelecektir. Kimyaya bayağı bir ağırlık vermeniz gerekecek. 9. sınıfta kimyayı güzel takip edemezseniz sıkıntı yaşarsınız. Biyoloji olarak en zor biyoloji 9. sınıf biyolojidir. 10. sınıfta en kolay biyolojidir. 11. sınıf tamamen ezber denebilir. 12. sınıf biyolojisi ise kolaydır. Fiziğe tekrar değinecek olursam. 10. sınıfın ortalarında zor konular yer alıyor. 11. sınıfta zor konular fazlasıyla var. Türkçe kısmına gelecek olursam. En kolayı Türkçe kıs mıdır benim için. Sosyal kısımlarda felsefe dersini 9. sınıfta değil 10. sınıfta almaya başlayacaksın. Felsefe dersi eğlenceli ama bir o kadar da az da olsa ezber gerektirir. Din kolaydır. Coğrafya ise sayısal öğrencilerinin büyük sorunu oluyor genelde. Coğrafyada önerim hazır notların olduğu görselli defterlerden almanızdır. Murat yayınlarının böyle bir defteri vardı. Önerim buradan ezber yapılmasıdır. Tarih ise kolay bir derstir. Matematik kısmına gelirsek. En kolay lise konusu ile başlıyor. Matematiği sevmeye çalışın. İleride rahat edersiniz. 10. sınıfın ilk konusu benim açımdan en zor kısımdır. Çünkü çok fazla soru tipi görmek gerektirecek. 10. sınıfta bu sınavdan düşük alırsanız üzülmeyin. Tabii bunlar benim düşüncelerim. Herkese göre değişir.

Geri
Yukarı