Lise nasıl bir yer?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dersler zor falan değil sadece sistem çok kötü olduğu için çalışmak zorundasın. Çalışmadan ister 150 IQ ol bir yere kadar. Onun dışında ortam olarak büyütme hiç güzel değil. Ortalama bir liseye gideceksen tekinsiz insanların olduğu bir yer. Ergen dolu kısaca. İle, ilçeye, puana göre değişiklik gösteriyor tabii ki.

Dediğim gibi kardeşim, ben sana burada sayfalarca yazarım ama bu kadar basit olsaydı insanın yaşamasının ne anlamı kalır ? Kendindeki değişimlerin farkına var, inek olma saçına başına giyinimine derslerine önem ver yeterli. Ama sana sadece şunu söyleyeyim sen kendine önem verdiğin her zaman etrafında erkekte olacak kızda olacak. Bir gün agalarla takılırken öbür gün bir kızla 😚😛🥰💋🌠🌟💫

Sınıfa geçip sessiz sessiz oturup dersini dinle. O kendini bir şey sanan ergenlerle arkadaş bile olma. Düzgün birisini bulabilirsen arkadaşlık kur. Sigaraya başlama. Lisede ders notları üniversite sınavı için çok önemli. Lisede ortalamanı yüksek tut. Kavgaya falan karışma hiç. Boş işlere gerek yok. Okula gidip dersini dinle eve gel. Kasıntı yapmayın.

Dersler zor falan değil sadece sistem çok kötü olduğu için çalışmak zorundasın. Çalışmadan ister 150 IQ ol bir yere kadar. Onun dışında ortam olarak büyütme hiç güzel değil. Ortalama bir liseye gideceksen tekinsiz insanların olduğu bir yer. Ergen dolu kısaca. İle, ilçeye, puana göre değişiklik gösteriyor tabii ki.
Zaten ailemede ders zekasınin gerçek hayatta ki zekayla aynı olmadığını anlatamadım calışınca oluyo ama calışmayı sevmiyorum bana kalsa okimicaktim ama ehliyet için liseye gitcem

Lise güzel yer. Bunu güzel yapanda arkadaşlıklar. Gençliğin ve ergenlik döneminin yılları olacağı için burada edineceğin arkadaşlıklar seni kötüde edebilir iyide edebilir. Ama şunu tavsiye ederim sana herkesle samimi olma. Özellikle lise ve üniversite de. Genelde menfaate dayalı arkadaşlık olduğunu anlarsın zaten.

Ergenlikten dolayı karakteri tam oturmamış gevşeklerin çoğunlukta olduğu bir ortam. Kafa dengi insan bulmanın zor olduğu bir yer aynı zamanda, kafa dengi insan bulduğunda çok güzel seneler seni bekler.

Dediğim gibi kardeşim, ben sana burada sayfalarca yazarım ama bu kadar basit olsaydı insanın yaşamasının ne anlamı kalır ? Kendindeki değişimlerin farkına var, inek olma saçına başına giyinimine derslerine önem ver yeterli. Ama sana sadece şunu söyleyeyim sen kendine önem verdiğin her zaman etrafında erkekte olacak kızda olacak. Bir gün agalarla takılırken öbür gün bir kızla 😚😛🥰💋🌠🌟💫
Pek tip yok bende kız işlerini geç abi

Pek tip yok bende kız işlerini geç abi
O yüzden diyorum kendine önem ver diye, anladığım kadarıyla boyun uzun, zayıfsan spor yap, kilo aldıran besinler tüket, cicibebe vs. gibi. Git bir berbere yeni saç stili bul. Zaten göreceksin 1. sınıf 2. dönemden sonra herkes değişik saçlarla okula gelecek, sen başlamadan yap bunları, ya bak ben sana açık açık söylüyorum kendindeki değişimleri belki anlamıycaksın ama uyuz gibi omuzlar yerde kafa yerde gezersen sadece okula gidip gelirsin, sonra eve gidip böle ehonominin de böle okulundaa böle insanlarındaa diye sövmeye başlarsın.
Son sözüm en iyi öğretmen sensin, kendine her zaman önem ver, sen yakışıklısın, o aynaya her sabah bak, her sabah saçını başını düzelt, maske sür, krem sür, sivilcen vs. varsa özel kremler kullan. Oğlum önem ver işte kendine ben daha sana bir şey anlatmıyorum, sen beni anladın, hiçbirimiz mükemmel değiliz, bunlar sadece deneyimle sabit şeyler, ekmeğini ye o lise ortamının. İyi sosyallerr. 💙
NOT: Ders kitaplarını da ye.

Lise ortamı güzeldir.Aşağıdakine benzer bı ortam var(!)
Eki Görüntüle 1615250
Görselin orijinal hali ektedir. Karakterimiz mısırı aramak için cehenneme gitmiştir hikaye böyle başlıyor.
tumblr_6fd76e098e3516c0a818d5c0bc728025_99fa0031_1280.jpg

Güzel bir sınıfa denk gelirsen güzel geçiyor. Arkadaş bulmaya çalış arkadaşın olmayınca okula gidesin kalmıyor. Aranı iyi tutabileceğin hocalarla iyi tut selam ver, sohbet et falan. Üst sınıflardan ürkmene gerek yok. Hatta onlarla da sohbet et. Eğer müdür yardımcıları sana takarsa kimsenin üniforma giymediği okulda disiplin bile yiyebiliyorsun (yaşandı).

Görselin orijinal hali ektedir. Karakterimiz mısırı aramak için cehenneme gitmiştir hikaye böyle başlıyor.Eki Görüntüle 1615276
Üstad
IMG_20221227_144800.jpg

Ha bu arada yok sevgilim olsun şöyle böyle ilk senende boş iş. Zaten okuldan sevgili yapmak da ayrı boş iş. Ayrılırsan eğer her gün yüzünü göreceksin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı