Lise öğrencisi nasıl para kazanabilir?

Hocam freelance işte ne yapıyorsunuz? Ne kadar sürede o seviyeye geldiniz?
Web developer'lık yapıyorum hocam. 1-1.5 sene tecrübem varken iş almaya başladım, şuan 3 seneden fazla tecrübem var yurtdışından freelance işler alıyorum daha çok para kazandırıyor diye.

Web developer'lık yapıyorum hocam. 1-1.5 sene tecrübem varken iş almaya başladım, şuan 3 seneden fazla tecrübem var yurtdışından freelance işler alıyorum daha çok para kazandırıyor diye.
Hocam yeterli para kazandırıyor mu? Ben de buna yakın bir şeyler düşünüyorum da. Bu arada tecrübeniz olduğunu nasıl ispatlıyorsunuz?

Hocam yeterli para kazandırıyor mu? Ben de buna yakın bir şeyler düşünüyorum da. Bu arada tecrübeniz olduğunu nasıl ispatlıyorsunuz?
Eski yaptığım işleri gösteriyorum. Genelde yazılımcılar portföyünü gösterir ama benim portföyüm şuanda kodlanma aşamasında, daha bitmedi.

Şimdilik hayatta kalabilecek kadar para kazanmıyorum ama harçlık olarak çok iyi kazandırıyor. İşleri kısa sürede yapıp teslim ediyorum ama sıkıntı iş bulmak zaten.

Eski yaptığım işleri gösteriyorum. Genelde yazılımcılar portföyünü gösterir ama benim portföyüm şuanda kodlanma aşamasında, daha bitmedi.

Şimdilik hayatta kalabilecek kadar para kazanmıyorum ama harçlık olarak çok iyi kazandırıyor. İşleri kısa sürede yapıp teslim ediyorum ama sıkıntı iş bulmak zaten.
Hocam mesela tek kişi aileden bağımsız olarak yaşayacak kadar kazandırıyor mu?
Günde ne kadar uğraşıyorsunuz?
İnsanın kendi kazandığı gibisi yok ya.

Buraya bakınca freelance çok kolaymış gibi geliyor ama çok yakın arkadaşım yazılımı 2-3 yıldır kendi öğrenmesine rağmen iş bulmakta zorluk çekiyor freelance olarak. Müşterilerin saçma sapan şeyler istemesini geçtim balinalar kapıyor direkt.

Hocam mesela tek kişi aileden bağımsız olarak yaşayacak kadar kazandırıyor mu?
Hocam valla kazanç aydan aya değişiyor buna net bir cevap veremem. Maaşlı bir işe girmeden freelancer olarak hayat idame ettirmek biraz riskli olabilir.

Günde ne kadar uğraşıyorsunuz?
İşten işe değişiyor, bugün mesela biraz birikmiş işlerim var o yüzden yaklaşık 7 saattir aralıksız kod yazıyorum. Ama 3 saatte de biten işler var haftalarca uğraştığım işler de var. En iyisi müşterinin 1 hafta veya 1 ay gibi zaman aralığı bırakıp sizin kafanıza göre çalıştığınız işler. Şuan elimdeki işi birkaç saate teslim etmem lazım. Deadline stresi bastı :(

Geri
Yukarı