Lisede arkadaş nasıl bulunur?

bBaote

Hectopat
Daha fazla  
Bu yıl liseye geçtim ve okulda kimseyi tanımıyorum kafa dengini geçtim artık direkt arkadaşım yok asosyal bir insan değilim çoğu kişinin yanına gittim yan sınıflar falan vesaire kimse yok. Ortaokulda neredeyse tüm okul beni tanırdı o yüzden şu an kendimi çok garip hissediyorum okula gidesim dahi gelmiyor. Önceden bunları yaşayan birisi varsa bu sorunu nasıl ortadan kaldırabilirim?

Merhaba benim adım şu senin adın ne?
Merhaba benim de adım şu tanıdığıma memnun oldum.
Ben de.
Sonra bir etkinlik yapın mesela kantine gitmek gibi veya öğlen arasında birlikte yemeyi teklif et.
Ben de liseye yeni başladım şu anlık durum bu.

4 yıl boyunca sırf zorunda kaldığınız için birbirinizi görüyorsunuz bu yüzden bari arkadaş olayım diye zorlamanın alemi yok. Sorun diye belirttiğin şeyin aslında hiçbir şey olmadığını öğreneceğin yaşa gelince arkadaşın olur.

Bu yıl liseye geçtim ve okulda kimseyi tanımıyorum kafa dengini geçtim artık direkt arkadaşım yok asosyal bir insan değilim çoğu kişinin yanına gittim yan sınıflar falan vesaire kimse yok. Ortaokulda neredeyse tüm okul beni tanırdı o yüzden şu an kendimi çok garip hissediyorum okula gidesim dahi gelmiyor. Önceden bunları yaşayan birisi varsa bu sorunu nasıl ortadan kaldırabilirim?

Daha 2 gün oldu :). Zamanla her şey oturacak. Bir grup gördün, git tanış mesela. Başına gelen şeyleri liseye başlayan çoğu insan zaten yaşıyor. Okula gitmeye de devam et ayrıca:)

İnsanşarın yanına gittin sonra ne oldu, seninle konuşmak istemediler falan mı?

Normal konuştuk çoğu kişiyle, başka sınıftan arkadaş olmak istemiyorlar tek takılmak isteyen oluyor, çoğu kişide ortaokul arkadaşlarının yanındalar 2 tane ortaokuldan arkadaş grup vardı bir grup Allah'a sovuyor dinle ilgili şakalar yapıyor diğeri zorbalık yaparak keyif aliyor benim anlaşacağım kişiler değildi. Tipim iyi şakayı kaldıramayan tiplerden falan değilim bir de.

Yeni başlayanlara tavsiyem ilk arkadaşlıklar sahte olur bizzat yaşadım.
Herkese her şeyinizi söylemeyin asıl arkadaşınız 10.sınıftan sonra belli oluyor.

Geri
Yukarı